Federer'den muazzam performans!

Federer'den muazzam performans!

Federer'den muazzam performans!
16 Mayıs 2019 - 22:32 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 22:21

Roger Federer, hiç şampiyon olamadığı Roma'da bugün 5 saat arayla oynadığı iki maçı da kazanıp, çeyrek finale yükselirken, performansı ile büyük alkış topladı.


 

Roma'da dün yağmur sebebiyle hiç maç oynanmadığı için bugün ilk maçlarını kazananların mecburen ikinci maçını oynadığı günde Federer, 38 yaşına 3 ay kala mükemmel bir performansa imza attı ve bir kez daha mest etti.

Gündüz seansında Portekizli raket Joao Souza'yı 6-4, 6-3 ile saf dışı bırakan İsviçreli efsane, bu maçtan sadece 5 saat sonra Borna Coric karşısına çıktı.

Kendisinden 15 yaş küçük olan Coric karşısında Federer ilk sette tanınmayacak derecede kötü oynadı. İki kez servis kırarak 4-0'lık skor avantajı ile başladığı açılış setini 6-2 ile kazanan Coric, 1-0 öne geçti.

İkinci sette Federer, eşitlik içerisinde devam eden ikinci setin altıncı oyununda servis kırıp 4-2'yi yakaladı. Kendi servis oyununda da hata yapmamasına rağmen, set için servise geçtiğinde 'break' avantajını yitirdi: 5-4! Bir sonraki oyunda bir kez daha servis kıran Ekselansları, seyircinin de sonuna kadar arkasında olduğu ikinci seti 6-4 ile kazandı ve maça dengeyi getirdi.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/05/[email protected]"][/video]

Final seti beklenildiği gibi büyük heyecana sahne oldu. Her iki taraf da daha temkinli bir oyunu kabullendi ve set tie-break'e gitti. Kısa zamanda 3-1'i yakalayan Coric, 6-4 sonrası iki kez maç puanı şansı yakalasa da Federer müthiş bir direnç ile ikisini de savurdu. Bu defa 7-6 ve 8-7'de iki kez maç puanı yakalayan isim Fedex oldu ve ikincisinde muradına erdi.

HABER: Kyrgios diskalifiye edildi!

Tie-break'i 9-7 ile alıp, iki buçuk saat süren maçı kazanan Federer, 5 saat arayla oynadığı iki maçı, hem de Roma'da kazanırken, tüm bunları 38 yaşına sadece 3 ay kala başarması, başta Roma seyircisi ve tenis camiasını bir kez daha kendisine hayran bıraktı.
Federer 33 winner ve 42 basit hata ile maçı tamamlarken, Coric ise 29 winner ve 35 basit hata ile oynadı.
Roger Federer, Madrid'den sonra Roma'da da çıktığı çeyrek finalde yarın Stefanos Tsitsipas / Fabio Fognini galibi ile oynayacak.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/05/[email protected]"][/video]

https://www.kortdergi.com/kort-dergi-21inci-sayisi-cikti.html