Federer'i devirdi, yarı finale çıktı!

Federer'i devirdi, yarı finale çıktı!

Federer'i devirdi, yarı finale çıktı!
10 Mayıs 2019 - 22:05 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 23:07

Büyük çekişmeye sahne olan maçta, iki maç puanı çevirerek Roger Federer'i 3 sette deviren Dominic Thiem, Madrid Açık'ta yarı finale yükseldi.


 

Açılış setine hızlı başlayan Federer, ilk 3 oyunu kazandı ve bir 'break' avantaj ile yoluna devam etti. Setin sonuna kadar hata yapmayan İsviçreli oyuncu ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırdı.

Maçtan önce favori zemininde maçın da favorisi olan Thiem, ikinci set ile beraber daha agresif bir oyun oynamaya başladı. Rakibine hiç servis kırma puanı göstermeyen Avusturyalı oyuncu, 5 denemesinin hiçbirisinde sonuca gidemedi ve set tie-break'e gitti. Bu bölümde Federer, ilk 3 oyunu kazanarak, maçı bitirme noktasına çok yaklaştı.

Set bu bölümde iki tarafa da gidip gelirken, Federer iki kez maç puanı elde etse de bu altın şansı değerlendiremedi. Altıncı set puanı denemesinde nihayet sonuca giden Thiem 13-11 ile tie-break'i kazanıp, maça dengeyi getirdi.

Bir final maçını andıran mücadelenin final setinde heyecan tam gaz devam etti. Her iki oyuncu da ilk 8 oyunda birer kez servis kırınca, maçın sonuna 4-4'lük eşitlikle girildi. Federer kendi servisinde rakibine 0-40'ı gösterince, yorulan bünyesi ile ilk 2 servis kırma puanı bertaraf ettiyse de üçüncüsüne engel olamadı.

5-4 sonrası maç için servise geçen 26 yaşındaki Thiem, burada hata yapmadı ve 6-4 ile seti ve maçı kazanıp, adını yarı finale yazdırdı. Dünya 5 numarası oyuncu, Federer'i altıncı buluşmalarında dördüncü kez mağlup etti.

İki saat 10 dakika süren maç sonunda Madrid'de üst üste üçüncü kez yarı finale yükselen Thiem maçta 31 winner ve 27 basit hata ile oynadı. 3 yıllık aranın ardından döndüğü toprak zemindeki ilk turnuvasında çeyrek final oynayan  Federer ise 33 winner ve 27 basit hata ile maçı tamamladı.

Dominic Thiem'in yarı finaldeki rakibi Novak Djokovic oldu.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/05/[email protected][email protected]n-.mp4"][/video]

Video: Tennis TV