Reklam
Reklam

Felix Auger-Aliassime: "Ruhumu kortta bırakıyorum"

Nextgen'in önemli temsilcilerinden Felix Auger-Aliassime kariyeri özelinde açıklamalarda bulundu...

Felix Auger-Aliassime: "Ruhumu kortta bırakıyorum"
04 Ağustos 2020 - 20:10

Yeni jenerasyonun önemli temsilcilerinden Felix Auger-Aliassime, elinden geldiğince fazla sayıda turnuva oynayarak tecrübesini arttırmaya çalışıyor.

Hali hazırda dünya 20 numarası olan Kanadalı oyuncu, henüz 20 yaşında ve yapacaklarının da sınırı yok. Belki kariyerinde ATP şampiyonluğu elde edemedi ama sürekli deneyerek tam 5 kez final oynadı.


3 farklı zeminde de finale yükselerek zirveyi zorlayan genç oyuncu, tenis oynamaya karar verdikten sonra asla geriye bakmadığını şu sözlerle ifade etti:

“İnsanlar beni yıllar içinde tanıyacak ve muhtemelen gelecek nesillere iyi bir örnek olmak istediğimi bilecekler. Gençlere, bu
 spora ilgi duymaları için ilham vermek istiyorum, ama bundan da öte, sadece iyi bir insan olmalarını istiyorum.

Yedi, sekiz yaşımdan beri profesyonel bir oyuncu olmak istediğimi biliyorum. Şimdi, sadece hayalimi yaşıyorum. Başka bir şey yapmayı hiç düşünmedim. Açıkçası bunu başaracağımın bir garantisi yoktu, ama istediğim hedefimden asla vazgeçmedim ve şüphe etmedim.

Kariyer olarak tenis oynamaya karar verdiğim günden beri hiç geriye bakmadım. Her oyuncu için aynı değil, ama bence çok genç olduğum için kendimden ve etrafımdaki insanlardan beklentiler yüksekti. Benim için zor olan 16, 17 yaşındayken sıralamada yüksek olmaktı. Daha sonra bazen Challenger'larda ve daha önce kazandığım turnuvalarda kaybediyordum. Ben etrafımdakilerden farklıydım, ruhunu sahada bırakan bir oyuncuydum.


Korta her adım attığımda kendimle tam olarak ilgilenmeye çalışıyorum. Ailemin söylediği gibi, yaptığınız her şey yüzde 100 yapmaya değer ve eğer tamamen yapmıyorsanız başarılı olmanız mümkün değil."


Felix Auger-Aliassime, bu yıl 9turnuva oynadı ve çıktığı 22 maçın 13'ünü kazandı.