Finalin adı: Halep - Bertens

Finalin adı: Halep - Bertens

Finalin adı: Halep - Bertens
10 Mayıs 2019 - 23:48 - Güncelleme: 11 Mayıs 2019 - 00:10

Tek kadınlarda bugün oynanan yarı final maçlarında Belinda Bencic'i üç sette geçen Simona Halep ile Sloane Stephens'i deviren Kiki Bertens finale adlarını yazdırdı.


 

Günün ilk yarı final maçında korta çıkan dünya ve turnuva 3 numarası Halep, açılış setinde 2-2'den sonra üst üste 4 oyunu kazandı ve ilk seti 6-2 ile hanesine yazdırdı. İkinci sette maça ortak olan Bencic, tie-break'te rakibini 7-2 ile geçti ve setlerde skoru eşitledi.

Toprak zeminin son dönemdeki en başarılı isimlerinin başında gelen Rumen Halep, final setinde adeta kendi çaldı, kendi oynadı. Rakibine 'bagel' atan 27 yaşındaki oyuncu, böylelikle her defasında 'benim için çok özel' dediği Madrid'de finale yükseldi.

Halep, Madrid'de son 6 yılda dördüncü kez finale adını yazdırırken, burada son 29 maçının 25'ini kazandı.

https://www.youtube.com/watch?v=CoP2kTDgiuI

Günün diğer yarı final mücadelesinde ise Bertens ile Stephens karşı karşıya geldi. Madrid'de oynadığı 5 maçın tamamında set kaybetmeyen Hollandalı Bertens, seriyi devam ettirdi. ABD'li rakibi karşısında ilk seti kolayca 6-2 kazanan Kiki, zorlandığı ikinci seti de 7-5 ile hanesine yazdırdı ve maçı bitirdi.

HABER: Genç Yunanlının ayak sesleri!

Turnuva 7 numarası Bertens, ikinci sette 4-2 geriden geldi ve setin sonunda üç kez de set puanını çevirmeyi başardı. 27 yaşındaki oyuncu, Madrid'de üst üste ikinci finalinde, bu yıl ikinci şampiyonluğu için yarın Simona Halep'in karşısına çıkacak. Stephens maçta elde ettiği 9 servis kırma puanından sadece 1 tanesinden faydalanabildi.

Simona Halep ile Kiki Bertens, kariyerlerinde 4 kez karşılaştı ve 2-2'lik eşitlik sözkonusu.

https://www.youtube.com/watch?v=GxbRx5u_zeY