Fognini'den sürpriz karar!

Fabio Fognini, tura verilen arada iki ayak bileğinden de ameliyat olma kararı aldı...

Fognini'den sürpriz karar!
30 Mayıs 2020 - 15:06

İtalyan raket, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, tura verilen arada daha uzun süreli tenis oynama adına her iki ayak bileğinden de ameliyat olacağını duyurdu.

Fognini, bunun acı çektiği yeni bir sorun olmadığını söyleyerek, “Üç buçuk yıldır sol ayak bileğimle ilgili bir sorun yaşıyorum, başa çıkmayı öğrendiğim bir sorun” dedi.


“Ardından sağ bileğim son iki yılda sorun çıkartmaya başladı. Tura verilen iki aylık arada çeşitli konuların ortadan kalkacağını umuyordum ama antrenmanlara başladığımda sorun hiç değişmemişti ve hâlâ oradaydılar. 

Tıbbi muayene ve ekibimle uzun bir konuşmadan sonra, her iki ayak bileğimden artroskopik cerrahi yapmaya karar verdim. Tur tatilde iken yapılacak en doğru şey olduğuna inanıyorum.”
 

Bu, şu anda 33 yaşında olan İtalyan oyuncu için büyük bir haber ve 2020'de tenisin geri geleceğinin garantisi olmadığı için de alınacak en iyi karar olarak düşünülebilir. Bu sayede kariyerini uzatma şansını da elde edecek.

Tenis takvimindeki aradan yararlanmak ve 2021 sezonu için tamamen hazırlanmak için bu zamanlama dünya 11 numarası adına daha iyi olamazdı.

16 yıldır profesyonel tenisin içinde yer alan Fognini, 9 tekler şampiyonluğu kazandı ve en büyük zaferine geçen sene Monte Carlo'da ulaştı.