REKLAM REKLAM

Garcia kazandı, Barty turladı!

kategorisinde, 02 Kas 2018 - 12:06 tarihinde yayınlandı
Garcia kazandı, Barty turladı!

Çin’in Zhuhai şehrinde düzenlenen Elite Trophy turnuvasında Caroline Garcia, ince hesapların yapıldığı grup son maçında Aryna Sabalenka’yı 6-4’lük setlerle yenmesine rağmen, yarı finale uzanan Ashleigh Barty oldu.

 

Dünya 18 numarası Garcia ile dünya 12 numarası Sabalenka’yı karşı karşıya getiren maçta Fransız raket, ilk setin beşinci oyununda servis kırdı. Bu setteki tek şansını da değerlendiren Garcia, karşılığında 4 kez rakibinin servis kırma puanını çevirmeyi başardı.

İkinci sette, karşılıklı birer kez raketler servis kırarken, 25 yaşındaki Garcia, beşinci oyunda bir kez daha ‘break’ yaparak, ipleri eline aldı. Setin sonuna kadar zorlanmayan ve avantajını koruyan Caroline Garcia, ilk sette olduğu gibi, yine 6-4 ile kazandığı set sonrası, ikinci kez katıldığı Zhuhai’de yine yarı finale yükselemedi.

Caroline Garcia, Aryna Sabalenka ve Ashleigh Barty’nin olduğu grupta, galibiyeti olmayan tek raket olan Garcia, Belaruslu rakibini iki sette mağlup edince, üç raketin de birer galibiyeti oldu. İnce hesaplamaların yapıldığı ve sonunda Avustralyalı Barty yarı finale yükseldi.

Rakiplerine göre üçlü averajda geride kalan Garcia’nın yarı finale uzanması için bugün Sabalenka karşısında toplamda en fazla 5 oyun kaybetmesi gerekiyordu.

Zhuhai’de diğer 2 yarı finalist ise bugün oynanacak maçlarla belli olacak.

3 raketin kazandığı – kaybettiği servis oyunları:

Ashleigh Barty: 20-19

Caroline Garcia: 19-20

Aryna Sabalenka: 20-20

 

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: