Reklam
Reklam

Genç Yunanlının ayak sesleri!

Genç Yunanlının ayak sesleri!

Genç Yunanlının ayak sesleri!
10 Mayıs 2019 - 23:07 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 23:47

Tek erkeklerde üçüncü yarı finalisti belirleyen maçta Alexander Zverev'i 7-5, 3-6, 6-2 ile deviren Stefanos Tsitsipas, Madrid'de yarı finale yürüdü.


 

Açılış seti kıran kırana başladı. Her iki raket de servis oyunlarına tutunurken, son dönemece 5-5'lik beraberlikle girildi. Zverev kendi servisinde puan dahi alamadan servisini kırdırdı ve Tsitsipas bunu değerlendirerek ilk seti 7-5 ile kazanmayı bildi.

İkinci sette, ilk setin senaryosunun benzerini bu defa Alman raket uyguladı. 4-3 öndeyken servis kıran 22 yaşındaki oyuncu, seti 6-3 ile hanesine yazdırdı ve maça dengeyi getirdi.
İki raketin daha önce oynadığı iki sert kort maçında taraflar birer kez kazandı.
Final setinde daha güçlü duran ve daha az hata yapan taraf Tsitsipas oldu. 20 yaşındaki Yunan raket, 1-1'de üç kez servisini kırdırma tehdidinde kalsa da hepsini savuşturdu, ardından da servis kırdı ve bir anda 4-1'lik skor avantajına sahip oldu.

Setin kalanında yolundan dönmeyen ve ikinci maç puanı denemesinde bir kez daha servis kırarak maçı noktalayan Tsitsipas, 6-2 ile seti ve maçı kazanırken, Madrid Açık'ta yarı finale yükseldi. Genç raket, maçta ilk servislerinden %77 ile puan çıkartmayı bildi.

HABER: Federer'i devirdi, yarı final biletini kaptı!

İki saat 10 dakika süren maçta Tsitsipas 23 winner ve 27 basit hata ile oynarken, son şampiyon Zverev ise 29 winner ve 29 basit hata ile maçı tamamladı.
Tsitsipas, bu yıl elde ettiği 26 galibiyetle, turun en çok kazanan raketi konumunda.
İkinci masters yarı finaline yükselen Stefanos Tsitsipas'ın rakibi Rafael Nadal / Stan Wawrinka galibi olacak.

[video width="720" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/05/[email protected][email protected]@TennisTV.mp4"][/video]

Video: Tennis TV