Reklam
Reklam

Giorgi'den kariyer şampiyonluğu!

Son dönemdeki artan performansını Montreal'de taçlandıran Camila Giorgi, kariyerinin en büyük şampiyonluğunu elde etti...

Giorgi'den kariyer şampiyonluğu!
16 Ağustos 2021 - 10:46
29 yaşındaki Camila Giorgi, geç de olsa açılmaya devam ediyor. Yaz döneminde önce Eastbourne, ardından da Tokyo Olimpiyatları'nda çeyrek final oynayarak dikkatleri üzerine çeken İtalyan raket, Kanada Açık'ta şampiyon olarak önemli bir başarı yakaladı.

Montreal'deki masters turnuvasında Karolina Pliskova'yı 6-3, 7-5 ile mağlup eden Giorgi, turnuvada oynadığı 6 maçta sadece bir maçta set kaybı yaşayarak şampiyon oldu ve kariyerinin en büyük zaferini elde etti.

Pliskova ile bu yıl son iki ay içinde üçüncü kez karşılaşan Giorgi, üçünden de galip ayrılarak rakibi karşısında psikolojik üstünlüğü de ele geçirdi. Servisleri ile ünlü olan Pliskova'dan daha fazla ace atan (7-4) Giorgi, dört kez servis kırdı ve sadece 1 kez servisini kırdırdı.

Bir saat 39 dakika süren maç sonrasında Camila Giorgi, Mayıs 2019'dan sonra ilk kez TOP35'e girdi. 

İtalyan oyuncu Montreal'de sırasıyla; Elise Mertens, Nadia Podoroska, Petra Kvitova, Coco Gauff ve Jessica Pegula gibi 3 tane TOP10 oyuncusunnu devirerek şampiyon oldu.

Karolina Pliskova ise bu yıl zaman zaman iyi performanslar gösterse de Roma, Wimbledon ve şimdi de Kanada'da finallerde kaybederek önemli fırsatları harcadı.

Final maçının özet görüntüsü... 

 
Günün Başlıkları