Reklam
Reklam

Grampians Finali oynanmayacak!

500 puanlık Grampians Trophy'de yarı final maçları yarın oynanacak fakat final maçı oynanmayacak...

Grampians Finali oynanmayacak!
06 Şubat 2021 - 12:09

Avustralya Açık öncesi WTA'de 500 puanlık turnuvalardan biri olan Grampians Trophy'de final maçı oynanmayacak.

Bugün oynanan çeyrek final maçları ile beraber iki yarı final maçı da belli oldu.


Victoria Azarenka, Anett Kontaveit maçı öncesinde bel ağrısı sebebiyle çekilince Estonyalı Kontaveit yarı finale adını yazdırdı.

Sezona iyi başlayan Maria Sakkari, tecrübeli raket Angelique Kerber'i bir saat 13 dakikanın sonunda 6-4, 6-2 ile rahat geçti. Yunan raket, rakibi karşısında 26-10'luk winner farkı ile sonuca gitti ve son dörde kaldı.Günün diğer çeyrek final eşleşmesinde Jennifer Brady, bir saat 51 dakikanın sonunda Çek rakibi Barbora Krejcikova karşısında 7-6, 6-4 ile kazandı ve yarı finale yükseldi. Yarı finale çıkacak son ismin belirleneceği maçta ABD'li Ann Li, Sorana Cirstea'yı 6-3, 6-1 ile mağlup etti. 58 dakika süren maçta Li, 14 winner ve 14 basit hata ile oynarken, Rumen raket Cirstea ise 9 winner ve 23 basit hata kaydetti.Bu sonuçların ardından Grampians Trophy'de yarı final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Maria Sakkari - Anett Kontaveit
Jennifer Brady - Ann Li

Yarı final maçları yarın (pazar) günü oynanacak fakat Avustralya Açık'ın pazartesi başlayacak olması sebebiyle turnuvada final naçı oynanmayacak. Finalistler puanlarını ve ödüllerini finalist sıfatıyla alacaklar.