Gururla finalde: Simona Halep

Gururla finalde: Simona Halep

Gururla finalde: Simona Halep
11 Temmuz 2019 - 17:52 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 19:54

Wimbledon'da finale çıkan ilk ismi belirleyen maçta Elina Svitolina'yı rahat bir oyunla 6-1, 6-3 ile mağlup eden Simona Halep, kariyerinin 5'inci Grand Slam finaline yükseldi.


 

2014 yılından sonra ikinci kez Wimbledon'da yarı final maçına çıkan eski dünya 1 numarası Simona Halep, sonunda burada muradına erdi. Svitolina karşısında baştan sona üstün bir oyun ortaya koyan Rumen raket, Wimbledon'da ilk, Grand Slam'lerde ise beşinci finaline yürürken, oynadığı tenisle de büyük alkış topladı.

Açılış setinde karşılıklı kırılan servis oyunlarının ardından gaza basan dünya 7 numarası Halep, 2-1'den sonra süt üste 4 oyun kazanarak ilk seti 6-1 ile hanesine yazdırdı. Bu setteki 16-8'lik winner farkı her şeyi özetledi.

İkinci set daha bir mücadeleci bir oyuna sahne oldu derken, skor 3-3 iken bir kez daha direksiyon koltuğuna geçen 27 yaşındaki Halep, dünya 8 numarası rakibi karşısında üst üste 3 oyun daha kazandı ve maça noktayı koydu. Svitolina'nın bu sette 2, toplamda 5 kez servisini kıran Halep; 26 winner ve 16 basit hata ile maçı tamamladı.
Böylelikle Halep ile Svitolina, rekabetlerinde galibiyet sayılarını da eşitledi: 4-4!
Mart ayından sonraki suskunluğunu burada bitiren ve Wimbledon'da ilk kez yarı final oynayan Svitolina ise sadece 10 winner ve 16 basit hata ile yenilgiyi hak etti. 13 kez file önüne gelen 24 yaşındaki oyuncu, bunların sadece 4'ünü değerlendirdi. Aynı kategoride Halep ise 8/10 ile gayet başarılı bir performansa imza attı.
Simona Halep, açık dönemde ilk Wimbledon finaline ulaşan en yaşlı üçüncü oyuncu oldu. 
Bu yıl 35-10'luk galibiyet kaydına ulaşan Simona Halep, beşinci Grand Slam finalinde ikinci zaferini elde etmek için cumartesi günü Serena Williams - Barbora Strycova galibi ile oynayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=W0zwFgpJFo4