Reklam
Reklam

Halep öldü öldü dirildi!

Dünya 2 numarası Simona Halep, final setinde 5-2 geriden gelerek Ajla Tomljanovic'i mağlup etti ve üçüncü tura yükseldi...

Halep öldü öldü dirildi!
10 Şubat 2021 - 13:50

2018 Avustralya Açık finalisti Simona Halep, ikinci turda karşılaştığı Ajla Tomljanovic'i üç set sonunda geçerek üçüncü tura yükseldi.

Maçın açılış setine istediği gibi başlayıp 2-0 öne geçen Rumen raket, setin kalanında adeta uyudu. Üst üste 4 oyunu hanesine yazdırarak bir anda 4-2 öne geçen Tomljanovic, ilk seti 6-4 ile kazanmayı bildi.


İlk sette Halep özellikle ikinci servislerinden 4/20 (%20) ile puan çıkrtınca seti kaybetti. 

İkinci sette dünya 2 numarası maça geri döndü. İlk servislerinde daha güçlü olan ve sadece 7 basit hata yapan Halep, bu seti 6-4 ile kazanarak maça dengeyi getirdi.

27 yaşındaki Tomljanovic, final setinde ilk 2 oyunu alsa da Halep de sonraki iki oyunu alınca eşitlik bozulmadı. İki oyun sonra Halep'in servisinde sıfıra karşı servis kıran ev sahibi Tomljanovic, kendi oyununda da hata yapmayınca 5-2 öne fırladı.


Güç bela servisine tutunan Halep 5-3'ü yakalasa da maç için servis atan Ajla Tomljanovic baskı karşısında tecrübeli rakibine diş geçiremedi ve maçı bitirecek şansı değerlendiremedi.

Tekrar servis kıran ve maça ortak olan 29 yaşındaki Simona Halep, 5-2 geriden geldiği seti 7-5 ile kazanarak adeta cehennemden cennete adım attı ve Avustralya Açık'ta altıncı kez üçüncü tura yükseldi.

Tomljanonic iki saat 34 dakika süren heyecan dolu maçı 37 winner ve 57 basit hata ile tamamlarken, Halep ise 28 winner ve 37 basit hata ile oynadı.

Bu sonuçla beraber Tomljanovic, kariyerinde ilk kez Avustralya Açık'ta iki maçını da kazanma şansını kaçırırken, Simona Halep ise bir üst turda Veronika Kudermetova ile eşleşti.