Reklam
Reklam

Halep, Roma'yı yakmaya kararlı!

Roma'da günün ilk yarı finalinde Garbine Muguruza'yı enteresan maçta deviren Simona Halep, burada üçüncü kez finale yükseldi...

Halep, Roma'yı yakmaya kararlı!
20 Eylül 2020 - 15:25

Roma'da tek kadınlarda günün merakla beklenen ilk yarı final eşleşmesinde Simona Halep harika bir girişle açılış setine başladı.

Maça servis kırarak başlayan turnuva 1 numarası, set boyu maçı yönlendirdi. Toplamda 3 kez servis kıran Halep, ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırırken çok da zorlanmadı.


Bu yıl Avustralya Açık'ta final oynayan ve kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiren Muguruza, ikinci sette biraz toparlanmış görünse de, Roma'da beşinci yarı finalini oynayan Simona Halep'in durmaya niyeti yoktu.

Dördüncü oyunda servis kırıp 3-1'lik skora ulaşan Rumen yıldız, maçı bitirmeye yakın gözükse de Muguruza'dan da karşı ataklar geldi. Üst üste 4 oyunda servis kırılınca seti kimin kazanacağını tahmin etmek zor oldu.
 
İspanyol raket, 4-4'te bir servis daha kırınca bu defa set için servisin başına geçti. Maça dengeyi getirmek için eline geçen bu büyük şansı değerlendirdi ve 'love game' ile 6-4 ile seti kazandı.

28 yaşındaki Halep, final setinde daha önce yaptığı hataları bir kenara koyup sıfırdan başladı ve Muguruza'ya nefes aldırmadan iki servis kırıp, skoru 4-0'a getirdi. Enerjisi düşen Halep karşısında bu defa Muguruza servis kırmaya başladı ve iki taraf da servis oyununu kazanamaz hale geldi.5-1 geriden gelerek, rakibine  set puanı dahi gösterme şansı vermeyen Muguruza 5-4'ü yakaladı. Kendi servisinde skoru 5-5'e getirme şansı varken Halep son bir atakla servis kırdı ve seti 6-4, maçı da 2-1 kazanarak üçüncü kez Roma'da finale uzandı.

Son dört yılda üçüncü kez Roma'da final oynayacak olan Halep'in burada şampiyonluğu bulunmuyor. Başarılı oyuncu bu yıl 19-2 ile mükemmel bir sezon geçiriyor. Yarın kariyerinin 39'uncu finalinde 22'nci kupasını arayacak.

Maçta toplam 16 kez servis kırıldı. 9-7 Halep

Simona Halep böylelikle, Garbine Muguruza karşısında karnesini 3-4 yaparken, kazandığı 3 maçı da toprak zeminde elde ettiğini notlarımız arasına ekleyelim.