1. Anasayfa
 2. ATP

Head, Laver Cup’un Sponsoru Oldu!

Head, Laver Cup’un Sponsoru Oldu!
0

HEAD markası Laver Kupası’nın sponsorları arasına girdi. Laver Cup organizatörleri, dünya genelinde büyük bir marka değeri olan, raket ve topları ile bilinen HEAD ile bir anlaşma imzaladı.

Pandemi sebebiyle 2020’de bir yıllık ara vermek zorunda kalan Laver Cup, bu yıl 24-26 Eylül tarihleri arasında ABD’nin Boston şehrindeki TD Garden’da düzenlenecek.

Küresel bir marka olan, yüksek performanslı ekipman ve giysi tedarikçisi olan HEAD Tennis, ilgili sponsorluk anlaşması gereğince; resmi tenis topu, raket, ip, raket kordajı ve raket çantası hizmetleri verecek.

HEAD kurucusu Howard Head, 1960’ların sonundaki lansmanından bu yana tenis sporunun temel ürünleri olan alüminyum tenis raketinde lider pazara ulaşmıştı. Kısa zamanda dünyanın en iyi oyuncularının çoğunun rekabet ettiği satışlara ve itibarlı bir pozisyona ulaşan HEAD, daha da büyümek anlamında Laver Cup ile büyük bir iş anlaşması yaptı.

HEAD Ekibi, Laver Cup markalı özel bir raket ve çanta tasarlayacak. Laver Cup CEO’su Steve Zacks, “HEAD’i resmi bir tedarikçi olarak görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu kadar zengin bir geçmişe sahip dünyanın önde gelen raket üreticilerinden biriyle anlaşma yapmış olmak, Laver Cup için mükemmel bir seçimdir ve bunu uzun bir süredir beklemekteydik. Bu gerçekten çok başarılı bir iş birliği oldu” dedi. 

Avustralyalı tenis efsanesi Rod Laver’ın onuruna düzenlenen Laver Cup, 2017’den bu yana sırasıyla bir kez Avrupa’da bir kez de Avrupa dışında sahne alıyor. Turnuvanın diğer turnuvalardan en büyük farklılıklarından birisi de zeminin siyah renkli oluşu ve puanlama sisteminindeki değişiklikler.

Avrupa’nın en iyi oyuncuları ile dünyanın en iyi oyuncularının birbirlerine rakip oldukları bu heyecan dolu turnuva, 3 gün sürüyor ve takımların kaptanlıklarını efsane raketler Bjorn Borg (Team Europe) ve John McEnroe (Team World) yapıyor.

HEAD Raket Sporları Bölümü Başkanı Ottmar Barbian yaptıkları anlaşma hakkında şunları söyledi: “2017’deki başlangıcından bu yana, Laver Cup, tüm tenisseverlerin ve oyuncuların favorisi haline geldi. Çünkü oldukça fazla heyecan verici, büyüleyici ve benzersiz takım formatıyla kitlelerin büyük beğenisini kazanarak kısa zamanda büyüdü. Bu harika etkinliği desteklemek için sabırsızlanıyoruz. Şimdi ve gelecekte büyümeye ve büyülemeye devam edeceğiz.”

HEAD, 2021 Laver Cup için Penn markası aracılığıyla tüm maçlar için top tedarik edecek. Penn markası, ABD pazarında tenis topu anlamında % 60’ın üzerinde bir pay ile pazarın en büyük gücüne sahip konumda.

HEAD’in raketlerini, yüksek performanslı birçok oyuncu daha önceki Laver Cup’larda mücadele etti: Novak Djokovic, Taylor Fritz, Diego Schwartzman ve Alexander Zverev.

Laver Cup’ın dördüncüsü, 24-26 Eylül tarihleri arasında Boston’daki TD Garden’da gerçekleşecek. Daha önceki üç organizasyonun tamamını Avrupa Takımı kazandı. İlk turnuva 2017’de Prag’da, ikincisi 2018’de Chicago’da, sonuncusu ise 2019’da Cenevre’de düzenlenmişti.

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir