Hurkacz bir ilki başardı!

Hurkacz bir ilki başardı!

Hurkacz bir ilki başardı!
25 Ağustos 2019 - 10:30 - Güncelleme: 25 Ağustos 2019 - 20:46

Amerika Açık öncesi düzenlenen son turnuva olan Winston Salem'de finalde Benoit Paire'yi çekişmeli geçen 3 sette mağlup eden Hubert Hurkacz ilk finalinde ilk zaferine imza attı.


 

Turnuva 1 ve 3 numarasını karşı karşıya getiren final mücadelesinde daha tecrübeli taraf olan Fransız raket Paire karşısında ilk seti Hurkacz 6-3 ile hanesine yazdırdı.

30 yaşındaki Paire kariyerinin sekizinci finalinde ilk kez bir sert zeminde kupa kazanma adına ikinci sette baskın olan taraf oldu ve bu seti 6-3 ile kazanarak maça eşitliği getirdi.

22 yaşında olan ve geleceğin önemli isimlerinden birisi olması beklenen Hubert Hukacz final setinin altıncı oyununda kırdığı servisin avantajı ile bu seti de 6-3 ile kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti.

1982'den sonra ATP'de bir turnuvada şampiyon olan (Wojtek Fibak) ilk Polonyalı raket olan Hurkacz, Winston Salem'de sırasıyla; Duck Hee Lee, Feliciano Lopez, Frances Tiafoe ve Denis Shapovalov'u eledi. 35 numaraya çıkarak kariyer derecesini elde etti.

HABER: Linette açılışı yaptı!

İki saat 9 dakika süren finalde Hurkacz 5, Paire ise 4 kez servis kırarken, 'ace' olarak Fransız raketin 10-6 ile üstünlük kurdu.

Turnuvada Prajnesh Gunneswaran, Ugo Humbert, Pablo Carreno-Busta ve Steve Johnson'ı elese de mutlu sona ulaşamayan Benoit Paire bu yıl iki kez (tamamı toprak zeminde) şampiyon oldu.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/08/[email protected][email protected]@WSOpen.mp4"][/video]