Reklam
Reklam

Hurkacz'dan ilk masters finali!

Bu yıl Florida'da düzenlenen iki turnuvada da final yüzü gören Hubert Hurkacz, Andrey Rublev'i geçerek ilk masters finaline yükseldi...

Hurkacz'dan ilk masters finali!
03 Nisan 2021 - 08:50

Jannik Sinner'in finalde rakibinin belirleneceği yarı final mücadelesinde Andrey Rublev ile Hubert Hurkacz karşı karşıya geldi.

Nerdeyse aynı yaşta olan iki ismin düellosunda maça iyi başlayan isim Polonyalı oyuncu oldu. Açılış setinin başında kırdığı servislerle maçın kontrolünü eline alan Hurkacz, ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırdı.


Maçın az da olsa favorisi olan 23 yaşındaki Rublev, ikinci sete de servisini kaybederek başladı. Maç boyunca daha istekli ve konsantre olan taraf 24 yaşındaki Hurkacz olunca, bu seti de 6-4 ile kazandı ve adını finale yazdırdı. Maç bir saat 27 dakika sürdü.

2012'den bu yana (Jerzy Janowicz) bir masters finaline çıkan ilk Polonyalı olan Hubert Hurkacz, kariyerinin üçüncü finaline Miami Açık'ta yükseldi. Turnuvada sırasıyla; Denis Kudla, Denis Shapovalov, Milos Raonic ve Stefanos Tsitsipas'ı eledi.

Bu sonuçla beraber Hurkacz, sezon başındaki Delray Beach (ATP250) şampiyonluğunun ardından aynı bölgedeki (Florida) ikinci finaline ulaştı ve burada 9-0'lık bir galibiyet serisine imza atmış oldu.


Bu yıl en çok galibiyet alan (20) raket olan Andrey Rublev dördüncü mağlubiyetini alarak final oynama şansını teperken, Hubert Hurkacz ise bu yıl 18'inci maçından 13'üncü galibiyetini çıkardı.

Rublev maçta 14 winner ve 23 basit hata yaparken, Hurkacz ise 25 winner (8 ace) ve 25 basit hata ile maçı tamamladı.

Şimdiden 25 numaraya ulaşarak kariyer derecesini elde eden Polonyalı Hurkacz, pazar günü finalde karşılaşacağı Jannik Sinner'i mağlup edip şampiyon olursa 16 numaraya kadar sıçrayıp ilk kez TOP20'ye girme şansını elde edecek.

Dün oynanan iki yarı final maçının özet görüntüleri...