REKLAM REKLAM

İkide iki yaptı, bileti kaptı!

kategorisinde, 02 Kas 2018 - 14:54 tarihinde yayınlandı
İkide iki yaptı, bileti kaptı!

Kazanan raketin yarı finale yükseleceği maçta, Zhuhai’de Garbine Muguruza, setlerde geriye düşüp, 3 kez de maç puanını çevirdiği maçta Anastasija Sevastova’yı 6-7(4), 6-2, 7-6(1) ile geçti.

 

İki raket de ilk maçlarında Shuai Zhang karşısında kazandıkları için adeta bir final maçına sahne olan Muguruza – Sevastova maçında, açılış setine iyi başlayan taraf Letonyalı isim oldu. Sevastova ilk 5 oyunda elde ettiği 4-1’lik skor avantajını koruyamasa da tie-break’te rakibini 7-4 ile geçti.

İkinci sete çok agresif başlayan İspanyol Muguruza, ilk 5 oyunu kazanarak, rakibine ‘bagel’ atma seviyesine kadar yükseldi. Sevastova bu bölümde üst üste 2 oyun kazansa da, dünya 17 numarası Garbine, seti 6-2 kazanarak, maçı final setine taşıdı.

28 yaşındaki Sevastova, son sete ilk iki oyunu kazanarak başlasa da, ilk 8 oyun bittiğinde skor tabelasında 4-4’lük eşitlik yazıyordu. Dokuzuncu oyunda atak yapıp, 15-40’ı yakalayıp, Muguruza’nın servisini kıran Sevastova, bu defa maç için servis atmaya başladı. Bu bölümde tam 3 kez maç puanını elinin tersiyle iten dünya 11 numarası Sevastova, maçın tie-break’e gitmesini engelleyemedi.

Bu büyük avantajı değerlendiremeyen rakibi karşısında tie-break’te canlanan ve seviyesini yükselten Muguruza, 7-1 ile tie-break’i rahatça kazandı ve Zhuhai’de adını yarı finale yazdırdı. 2 saat 44 dakika süren bu heyecanı yüksek maçta Muguruza 49 winner, 40 basit hata ile oynarken, Sevastova ise 38 winner, 35 basit hata ile maçı bitirdi.

Grupta oynadığı iki maçı da kazanan 25 yaşındaki Muguruza, 33-19 ile kötü geçirdiği sezonu en azından şampiyonlukla kapatmak istiyor.

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: