İlk kupasına kavuştu!

İlk kupasına kavuştu!

İlk kupasına kavuştu!
25 Mayıs 2019 - 18:32 - Güncelleme: 25 Mayıs 2019 - 18:53

Roland Garros öncesi son oynanan turnuvalardan WTA Nürnberg'de finalde Tamara Zidansek'i 4-6, 6-4, 6-2 ile mağlup eden Yulia Putintseva ilk şampiyonluğuna ulaştı.


 

Nürnberg'de bir numaralı seri başı Yulia Putintseva karşısında açılış setine iyi başlayan taraf Tamara Zidansek oldu. İlk 3 oyunu kazanarak başlayan Sloven raket, sonrasında avantajını yitirse de, setin sonunda bir kez daha servis kırdı ve ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

Kazak raket Putintseva, 2017 St. Petersburg ve 2018 Guangzhou'dan sonra oynadığı üçüncü finalde, ikinci sette daha kontrollü bir oyun oynadı. İlk 6 oyun sonunda her iki taraf da birer 'break' yapınca eşitlik bozulmadı: 3-3! Bir sonraki oyunda sıfıra karşı servis kıran Putintseva, setin kalanında hata yapmadı ve 6-4 ile kazandığı set sonrası maçı final setine taşıdı.
İki raket, henüz bir ay önce Rabat'ta ilk turda karşılaşmışlar ve kazanan üç set sonucunda Zidansek olmuştu.
Kariyerinin ilk WTA finalini oynayan 21 yaşındaki Zidansek karşısında son sette ipleri iyice eline alan Putintseva, ilk 4 oyun sonunda 3-1'lik skor avantajını yakaladı. 4-2 öndeyken, dördüncü kez elde ettiği servis kırma puanında sonuca giden 24 yaşındaki oyuncu, bir kez daha servis kırdı ve 5-2 sonrası, maç için servisin başına geçti.

HABER: ATP ve Laver Cup güçlerini birleştirdi!

Kariyerinde ilk kez şampiyon olmanın vereceği heyecanla, ikinci maç puanında yüzü gülen Putintseva, iyi bir toprak sezonu geçirdiği bu yılda sonunda Nürnberg'de şampiyon olarak, ilk kupasını kaldırdı. Bu yıl toprakta 12-3, genelde 18-12'lik galibiyet kaydına sahip olan Kazak raket, bu zaferle beraber 28 numaraya kadar tırmandı.

Finalin kaybedeni Zidansek ise dünya 60 numarasına yükselirken, kariyer basamağına ulaştı.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/05/[email protected][email protected]"][/video]