Reklam
Reklam

İlk slam'inde dördüncü turda: Raducanu!

Kariyerinin ilk Grand Slam'inde dördüncü tura yükselen Emma Raducanu'yu yakından tanıyalım...

İlk slam'inde dördüncü turda: Raducanu!
03 Temmuz 2021 - 18:22

18 yaşındaki Emma Raducanu, Wimbledon'da adeta tarih yazıyor. Kariyerinde ilk kez bir Grand Slam'de ana tablo oynayan ve bunu da wild card alarak elde eden Raducanu, adım adım ülkesinde inanılmaz işler yapıyor.

İngilizlerin gelecekte önemli başarılar beklediği Emma Raducanu, Wimbledon'da ilk kez bir slam tecrübesi yaşadı. İlk turda Vitalia Diatchenko'yu 7-6, 6-0 ile mağlup etti. Bu maçta ilk sette 4-1 geriden gelerek seti ve maçı kazandı.


İkinci turda 2019 Roland Garros finalisti Marketa Vondrousova ile karşılaştı. Rakibini 6-2, 6-4 ile rahatça geçen Emma Raducanu, bu maçta ilk servislerinden %79 ile puan çıkartarak bu departmanda da iyi bir performansa imza attı.

Üçüncü tur maçında bugün, son dönemin başarılı raketlerinden Rumen oyuncu Sorana Cirstea'yı da 6-3, 7-5 ile yendi ve dördüncü tura yükseldi. 30 winner ve sadece 17 basit hata ile maçı adeta domine etti. İlk servislerinden yine yüksek bir yüzde ile (%83) puan çıkartmayı bildi.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Emma Raducanu, oynadığı 3 maçta henüz set kaybına uğramadı. Kariyerinin en büyük başarısına ulaştı ve 338 numara olarak geldiği Wimbledon'da şimdiden 175 numaraya kadar yükseldi bile. Genç oyuncu Wimbledon'da en son 2019'da Junior seviyesinde çıkmış ve ilk turda kaybetmişti.

WTA'de ilk maçına geçen ay Nottingham'da çıkan Kanada doğumlu İngiliz raket, Wimbledon dördüncü turunda pazartesi günü Ajla Tomljanovic ile karşılaşacak. Bakalım bu rüyası, çeyrek final ile taçlanacak mı?
 


Sorana Cirstea'yı yendiği maçın özet görüntüsü...

 


Günün Başlıkları