Reklam
Reklam

İlk yarı final: Bencic - Halep

İlk yarı final: Bencic - Halep

İlk yarı final: Bencic - Halep
09 Mayıs 2019 - 21:18 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 22:23

Dünya 1 numarası Naomi Osaka, Belinda Bencic'e üç sette kaybederken, 3 numara Simona Halep, formda raket Ashleigh Barty'i iki setle geçerek yarı finale yükseldi.


 

Osaka'dan buraya kadar... Çeyrek finalde karşısına İsviçreli Bencic'i alan Japon raket, ilk seti 6-3 ile kazanmasına rağmen, devamını getiremedi. 22 yaşındaki Bencic, çok üstün oynadığı ikinci seti 6-2 ile alınca, maça denge geldi.

Dünya 18 numarası Bencic karşısında beşinci oyunda servis kıran Osaka, sonrasında da 4-2'lik skor avantajını elde etti. Kalan bölümde risk alan Bencic, maç için servise geçen rakibi karşısında sıfıra karşı servis kırdı: 5-5! İki oyun sonra bir 'break' daha yaparak, son 4 oyunu kazanan Bencic, 7-5'lik skor ile maça noktayı koyarak, yarı finale yükseldi.

Bu sezon 26-8'lik galibiyet kaydı ile ilk kez Madrid'de adını son dörde yazdıran Belinda Bencic'in yarı finaldeki rakibi Simona Halep oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=chAHVVC5iDs

Günün diğer önemli çeyrek final mücadelesinde, son dönemin formda ismi Ashleigh Barty ile iki kez Madrid'de şampiyon olan Simona Halep kozlarını paylaştı.

İki sette de skor üstünlüğünü ele alsa da rakibinin yakalaması ile karşılaşan Halep, 5-5 sonrası kırdığı servislerle maçı kazanmasını bildi. 7-5'lik iki setle galip gelen 3 numara Halep, %87 ile servislerini oyuna soktu ve ilk servislerinden %75 ile puan çıkartmayı bildi.

HABER: Federer'den 1200'üncü galibiyet

Rumen raket, yarı finalde Belinda Bencic ile karşılaşacak. İki raket en son 2.5 ay önce Dubai çeyrek finalinde rakip olmuşlar ve kazanan İsviçreli oyuncu olmuştu. Toplamda ise Bencic 2-1 önde olan taraf. Maç yarın oynanacak.

https://www.youtube.com/watch?v=NxlJ5sVXnaE