Reklam
Reklam

Isner, Avustralya'da yok!

35 yaşındaki John Isner, ailesinden uzakta 5 hafta boyunca Avustralya'ya gitmeyeceğini açıkladı...

Isner, Avustralya'da yok!
12 Ocak 2021 - 11:37

Dünya 25 numarası John Isner, dün gece vatandaşı Sebastian Korda karşısında kaybetmesinin hemen ardından Avustralya Açık'a gitmeyeceğini açıkladı.

Ülkesindeki Delray Beach turnuvasında çeyrek finalde üç set sonunda Sebastian Korda'ya mağlup olan 35 yaşındaki oyuncu, sezonun ilk Grand Slam'i olan Avustralya Açık'a katılmayacağını duyurdu.


Tecrübeli raket sanal basın toplantısında şunları söyledi:

“Kariyerimin ve hayatımın bu aşamasında her zaman ailemle seyahat edebilme hedeflerim oldu. 
Ve tabii ki, bu yıl Avustralya için durum böyle olmayacak. Gerçekten o kadar uzun süre ailemden uzak kalmak istemediğim bir durumdu. Bu yüzden evde kalmaya karar verdim."

 


Isner ayrıca 2020'deki son turnuvasında (Eylül sonunda Roland Garros) yine Korda'ya kaybetmişti.

21 Şubat'ta sona erecek olan Avustralya Açık'tan sonra mevcut ATP takvimi tur seviyesindeki oyuncular için iki rota sunuyor: Avrupa'da kapalı sert kortlar veya Güney Amerika'da açık havada toprak zemin turnuvaları...


John Isner, "Avustralya Açık sona erdiğinde tüm tur beş hafta boyunca Avustralya'da olacak. Şu anda çok uzun bir ara veriyorum, orası kesin. Bu kararı dün gece verdim. Hiç de kolay bir karar değildi. Bunun hakkında uzun uzun düşündüm. Ama şu anda kararımdan memnunum ve eve dönmeyi dört gözle bekliyorum" dedi.

15 Mart'ta başlayacak olan Acapulco, Isner'ın sezona devam etmesi için potansiyel bir yer ancak Miami'nin de bir sonraki hafta başlaması planlanıyor. Isner, üç yıl önce Miami'deki en büyük unvanını kazandı. 

Miami bir yıl sonra Hard Rock Stadyumu'na geçtiğinde Isner, Roger Federer ile oynadığı final sonunda ikinci oldu, ancak sol ayağında Wimbledon'a kadar onu kenarda bırakacak bir stres kırığı yaşadı.