Reklam
Reklam

İstanbul Challenger TED Open'da ikinci günün hikâyesi!

Bu yıl 72'ncisi düzenlenen İstanbul Challenger TED Open'da bugün 8 tekler, 4 de çiftler maçları oynandı...

İstanbul Challenger TED Open'da ikinci günün hikâyesi!
20 Ekim 2020 - 19:48
Türkiye'nin en eski ve köklü tenis turnuvası İstanbul Challenger TED Open, bu yıl 72'nci kez kapılarını açtı. Dün başlayan tarihi  turnuva, bugün tekler ve çiftlerde oynanan ilk tur maçları ile devam etti.

Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübü’nun ev sahipliği yaptığı ve 104 bin 160 dolar para ödülüne sahip turnuvanın ilk gününde 3 Türk raket korta çıktı. Altuğ Çelikbilek, turnuvanın 6 numaralı seri başı dünya 145 numarası İtalyan tenisçi Lorenzo Giustino’yu 6-0, 6-3 ile kolayca mağlup ederek ikinci tura çıktı.

Ergi Kırkın, turnuvanın 7 numaralı seri başı Ilya Ivashka’ya 6-2, 6-4’lük setlerle yenilerek turnuvaya tekler kategorisinde veda etti. Bir diğer temsilcimiz Marsel İlhan ise büyük çekişmeye sahne olan buluşmada Avusturyalı rakibi Sebastian Ofner’a 6-7, 6-4, 6-4’lük skorla yenilerek ilk turda elendi.

Bugün yağmurun geciktirmesiyle saat 12:30'dan itibaren toplamda 12 maç oynandı. Sporcularımızdan Cem İlkel, Fransız rakibi Elliot Benchetrit'i 6-4, 6-3 ile geçerken fazla zorlanmadı.
 Çiftlerde Altuğ Çelikbilek - Sarp Ağabigün tandemi, ikinci kortta oynanan mücadelede Teymuraz Gabashvili - Maxime Janvier ikilisi önünde ilk sette skor 5-5 iken, havanın kararması sebebiyle maçın tamamlanmaması sebebiyle yarına ertelendi.

 

İstanbul Challenger TED Open Turnuvası'nın ikinci gününde İspanyol oyuncu ve aynı zamanda turnuva 2 numarası Jaume Munar da sahneye çıktı. Kariyerinde 4 Challenger şampiyonluğu bulunan Munar, İsveçli rakibi Elias Ymer'i 6-3'lük iki setle devirip yoluna ikinci turda devam edecek.

25 Ekim’deki final maçıyla sona erecek organizasyonda, Covid-19 önlemleri çerçevesinde tüm maçlar ücretsiz olarak izlenebilecek.