Reklam
Reklam

İstanbul'da şampiyon Ivashka!

İstanbul Challenger TED Open'da şampiyon Belaruslu Ilya Ivashka oldu...

İstanbul'da şampiyon Ivashka!
25 Ekim 2020 - 19:05

Türkiye'nin en köklü ve en eski tenis turnuvası olan İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Erkekler Tenis Turnuvası, bugün oynanan tekler finali ile sona erdi.

Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü'nde (TED) yapılan organizasyonun tekler finalinde Slovak raket Martin Klizan ile Belaruslu Ilya Ivashka karşılaştı.


Maç boyunca oyun üstünlüğünü eline alan 7 numara Ivashka, ilk sette muazzam performansa imza attı ve 3 kez servis kırarak 6-1 ile seti noktaladı.

Büyük bir kalabalık tarafından takip edilen maçın ikinci setine daha agresif başlayan Klizan, üçüncü oyunda servis kırsa da bir sonraki oyunda avantajını kaybetti. Setin sonuna doğru heyecan yükselirken, 5-4 önde olan Ivashka, yakaladığı ilk servis kırma puanında rakibinin topu filede kalınca seti 6-4, maçı da 2-0 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.Böylelikle üçüncü Challenger zaferini elde eden 26 yaşındaki Ilya Ivashka, dünya 129 numarası olarak geldiği turnuvadan 114 numara olarak geri döndü. Belaruslu oyuncu toplamda 100 puan ve 14.400 USD'nin sahibi oldu.

Ödül töreninde Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve TED Spor Kulübü Başkanı Mehmet Tınaz oyunculara ödüllerini verdi.

İlk günden son güne kadar turnuvayı yerinden izleyen tek kurum olan Kort Dergi'nin şampiyon Ilya Ivashka'yı çektiği özel fotoğraf ise tüm dünyada çoğu hesapta yayınlandı.