Reklam
Reklam

İstanbul'da yarı finalistler belli oldu

İstanbul Indoor Challenger'da bugün oynanan maçlarda Ergi Kırkın, küçük farklarla kaybettiği maçla çeyrek finalde elenirken, çiftlerde finalin adı belli oldu...

İstanbul'da yarı finalistler belli oldu
22 Ocak 2021 - 19:15

Sezonun ilk Challenger turnuvası olan İstanbul Indoor Challenger'da teklerde yarı finalistler belli olurken, çiftlerde ise finalin adı belirlendi...

Turnuvadaki tek temsilcimiz Ergi Kırkın, büyk heyecana sahne olan maçta 7 numaralı seri başı Josef Kovalik karşısında mükemmel bir performansa imza attı.


İlk seti tie-break ile 7-5 kazanan 22 yaşındaki Ergi, tie-break'te 5-3'lük skor dezavantajından geri gelerek kazandığı üst üste 4 puanla seti hanesine yazdırdı.

İkinci sette işler hiçte istediğimiz gibi gitmedi ve Slovak raket Kovalik seti adeta domine ederek Ergi'ye oyun dahi kazanma şansı göstermedi: 6-0!

Final setinde heyecan tamamen tavan yaptı. Karşılıklı kırılan servis oyunlarının ardından ilk 4 oyun sonunda Ergi 3-1 geriye düştü. Bu bölümde seyirci desteğini sonuna kadar arkasına alan sporcumuz sekizinci oyunda kırdığı servisle sete dengeyi getirdi.28 yaşındaki Josef Kovalik, bir kez daha tie-break'e giden son bölümde tecrübesini konuşturdu ve 7-3 ile kazandığı tie-break ile İstanbul Indoor Challenger'da yarı finale adını yazdırdı. Ergi Kırkın, önümüzdeki hafta açıklanacak listede 384 numara ile kariyer derecesini elde edecek.

Günün diğer çeyrek final eşleşmelerinde Fransız raketlerin düellosunda Antoine Hoang'ı 6-7, 6-1, 7-5 ile kazanan Benjamin Bonzi yarı finalist olurken; diğer maçta İsviçreli Marc-Andre Huesler'i 7-5, 6-3 ile geçen Fransız oyuncu Arthur Rinderknech de yarı finalist oldu.

Öte yandan Japon raket Go Soeda maça çıkmayınca Mohamed Safwat da son yarı finalist oldu.

Yarın (Cumartesi) günün ilk yarı final maçında saat 11:00'de Benjamin Bonzi ile Mohamed Safwat karşı karşıya gelecek. Takiben ise Arthur Rinderknech ile Josef Kovalik maçı oynanacak.

Günün çiftler yarı final eşleşmelerinde Robert Galloway - Alex Lawson ikilisini 7-6, 6-1 ile mağlup eden Andre Goransson - David Pel çifti finale yükselirken; rakiplerini belirleyecek maçta Jonathan Erlich - Andrei Vasilevski tandemini 7-6, 6-3 ile geçen Lloyd Glasspool - Harri Heliovaara çifti son finalist oldu...