İstanbul Open'da ilk finalist: Taro Daniel

İstanbul Open'da ilk finalist: Taro Daniel

İstanbul Open'da ilk finalist: Taro Daniel
05 Mayıs 2018 - 19:46 - Güncelleme: 07 Mayıs 2018 - 08:17

İstanbul Open'da Taro Daniel ile Jeremy Chardy'i buluşturan ilk yarı final maçında gülen taraf 6-3, 4-6, 6-4'lük setlerle Japon raket Taro Daniel oldu.


 

Seri başı hiçbir raketin son dörde kalamadığı İstanbul Open'da günün ilk yarı final maçının ilk setinde hem Chardy hem de Daniel ilk 2 oyunlarını kazandılar. Setin beşinci oyununda Chardy'nin servisini kıran Taro Daniel, bu avantajını setin sonuna kadar devam ettirip, ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette ilk 6 oyunda taraflar birer kez servis kırdılar ve eşitlik bozulmadı : 3-3. Stresin ve heyecanın arttığı setin son bölümlerinde daha sakin kalan ve daha az hata yapan Jeremy Chardy seti 6-4 kazanarak maçı final setine götürdü.

Final seti büyük çekişmeye sahne oldu. İkişer kez birbirlerinin servislerini kıran iki raket ilk sekiz oyunda 4-4'lük eşitlikle maçın son dönemecine girdiler. Dünya 114 numarası Taro Daniel, kendi servis oyununu alınca seti 5-4'e getirdi. Chardy kritik servis oyununda basit hatalar yapınca servisini kırdırdı ve Daniel maçı iki saat 34 dakikanın bitiminde 2-1'lik set sonucu ile kazanarak finale yükseldi.

Taro Daniel bu galibiyetle kariyerinde ilk kez bir final görüp, ATP sıralamasında 100.sıraya kadar yükselirken, Jeremy Chardy 74.sırada kaldı.