İTESK'teki turnuvaya büyük ilgi!

İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü'nde düzenlenen Büyükler Haftasonu Turnuvası'na büyük katılım sağlandı...

İTESK'teki turnuvaya büyük ilgi!
15 Şubat 2022 - 09:56

10-13 Şubat tarihleri arasında İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü'nde (İTESK) düzenlenen Büyükler Haftasonu Turnuvası'na yoğun katılım sağlanırken, şampiyonlar ve finalistler de ödüllerini aldı.

Turnuvada, Türkiye'nin birçok farklı bölgesinden oyuncu raket sallarken, maçlar kıran kırana geçti.


Toplamda 114 erkek ve 64 kadın sporcu turnuvaya müracaat etti fakat 94 erkek ve 56 kadın oyuncu turnuvada oynama hakkına sahip oldu. Aynı tarihte ülkemizde Pamukkale'de (Denizli) ve Mersin'de de turnuvalar düzenlendi ve ülke genelinde 309 sporcu şampiyon olmak için kortlara çıktı.

İTESK'te 152 sporcunun 4 gün aralıksız şekilde muazzam maçlar oynadığı turnuvada başhakemliği Nihat Seyrek üstlenirken; gözlemci hakem koltuğunda ise Ahmet Altunbaş, Elçin Yenioğlu, Mehtap Dinç ve Özgür Demirel oturdu.

Turnuvanın sonunda ödül töreni düzenlenirken; İTESK Başkanı Ramazan Hakan Yılmaz, turnuvanın gerçekleşmesinde desteklerini veren Avrupa Yakası Tenis Kulübü ve Baş Antrenörü Mustafa Er'e teşekkür etti.



Turnuvada erkeklerde katılım sağlayan oyuncuların sayıları ve kulüpleri: 

1 - ABGSK (ADAPAZARI BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ)
1 - ALÇTK (ALAÇATI TENİS KULÜBÜ)
1 - ATK (ANKARA TENİS KULÜBÜ)
1- ANTUKA (ANTUKA TENİS AKADEMİSİ)

1 - BORSOS (BORSOS TENIS SPOR KULÜBÜ)

1 - KEMER (KEMER GOLF&COUNTRY)
1 - O.GAZİ BEL (OSMANGAZİ BELEDİYE SPOR KULÜBÜ)
1 - KTK (KÜLTÜRPARK TENİS KULÜBÜ)
1 - SMTK (SERDİVAN MAVİ TENİS KULÜBÜ)

1 - TOPSPİN (TOPSPİN TENİS GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ)
1 - YTSK (YENİGÜN TENİS SPOR KULÜBÜ)
1 - TAÇ (TAÇSPOR)

2 - ATSK (ATAŞEHİR TENİS SPOR KULÜBÜ)
2 - BD TENİS (BÜLENT DURAN TENİS SPOR KULUBU )

2 - OPTİMUM (OPTİMUM SPOR KULÜBÜ)
3 - AYTKD (AVRUPA YAKASI TENİS KULÜBÜ
3 - PTA (PERFORMANS TENİS AKADEMİSİ)
3 - GD (GD TENİS AKADEMİ SPOR KULUBU)
4 - İSTAV (İSTANBUL AVCILIK VE ATICILIK SPOR KULUBU)
4 - İBBSK (İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ)
5 - İTESK (İSTANBUL TENİS EĞİTİM SPOR KULÜBÜ)
7 - TED (TED TENİS ESKRİM DAĞCILIK)
8 - YSK (YEŞİLYURT SPOR KULÜBÜ)

9 - ENKA (ENKA SPOR KULÜBÜ)

48 - FERDİ



Turnuvada kadınlarda katılım sağlayan oyuncuların sayıları ve kulüpleri: 

1 - AYTKD (AVRUPA YAKASI TENİS KULÜBÜ)
1 - DTSK (DARICA TENİS SPOR KULÜBÜ)
1 - İGTK (GEBZE TENİS KULÜBÜ
1 - İZMİT (İZMİT TENİS KULÜBÜ)
1 - TOPSPİN (TOPSPİN TENİS GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ)
1 - ZSK (ZEKERİYAKÖY SPOR KULÜBÜ)
2 - YSK (YEŞİLYURT SPOR KULÜBÜ)
3 - İTESK (İSTANBUL TENİS EĞİTİM SPOR KULÜBÜ)
3 - TED (TED TENİS ESKRİM DAĞCILIK)
4 - İSTAV (İSTANBUL AVCILIK VE ATICILIK SPOR KULUBU)

4 - ANTUKA (ANTUKA TENİS AKADEMİSİ)
4 - BORSOS (BORSOS TENIS SPOR KULÜBÜ)
4 - BD TENİS (BÜLENT DURAN TENİS SPOR KULUBU )

5 - ATSK (ATAŞEHİR TENİS SPOR KULÜBÜ)
5 - GD (GD TENİS AKADEMİ SPOR KULUBU)
6 - ENKA (ENKA SPOR KULÜBÜ

12 - FERDİ

........................................................................
                           ERKEKLER                                                           KADINLAR
 ŞAMPİYONFİNALİST ŞAMPİYONFİNALİST
GRUP1CEMİL TUĞRA DURAN 
(BD TENİS)
 ALİ GÖNCÜ (TED)GRUP1 IRMAK ÖZTÜRK (BD TENİS) EZGİ ÇAĞIL ÖZÇELİK (ENKA)
GRUP2 SARP ÇELİK
(İBBSK)
ÇAĞKAN YILMAZ
(İTESK)
GRUP2 MELİS MERT
(ENKA)
 ZÜMRA BALKAN
(İSTAV)
GRUP3EREN NARİNKEREM BATU TÜFEKÇİGRUP3 YASEMİN PEHLİVANMİNEL NAZ KAYNAK
GRUP 4ENGİN DÜZBASANARDA AROYOGRUP 4 MİHRUMAN TUANA ŞİRİN LEYLA URGANCILAR
GRUP5 KORAY ÇEVİK SAİT LUKAS ŞEMİNGRUP5 BENGÜ ÇELİK EYLÜL ASYA YILMAZ
GRUP6MERT ÖZTEMUR NAHSEN ÖMER BAYINDIRGRUP6ASLI DEFNE TÜRKOĞLU  LALİN ÖZDAMAR
GRUP 7ORHAN ALP AKYOL EMİR YÜKSEKTAŞGRUP 7 ZEYNEP SUDE AYTEKİN NİSAN ÖZAY
GRUP8 OKAN DEMİR HARUN AYBARS ŞİMŞEK   
GRUP9 ADA GÜN TOPLAL MUAYET YUSUF ASLAN   
GRUP10 DORUK ŞENAY GÖRKEM ÇELİK   
GRUP11 İSMAİL KÖMÜRGÖZ YUSUF EREN OLGUNLU   
GRUP 12 LİVA ÖNBCÜ UĞUR YENİ