İTESK'teki dostluk turnuvası sona erdi!

İTESK'teki dostluk turnuvası sona erdi!

İTESK'teki dostluk turnuvası sona erdi!
19 Şubat 2020 - 21:28 - Güncelleme: 15 Nisan 2020 - 12:31

Pakistan ve Türk sporcuların ortak katıldığı dostluk turnuvası, İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü'ndeki ödül töreni ile sona erdi.


 

ÖZEL HABER: SERDAR SÖZKESEN


16-19 Şubat tarihleri arasında İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü'nde düzenlenen Türkiye - Pakistan dostluk turnuvası, bugünkü ödül töreni ile sonlandı.

İTESK Başkanı Hakan Yılmaz ile Pakistan'ın en büyük spor kulübü olan Aitchison College Lahore'un Sportif Direktörü Sajjad Rasul'ün hazır bulunduğu turnuva, 4 gün boyunca iki ülke arasında dostluk rüzgarının esmesine vesile oldu.

Avrupa Yakası Tenis Kulübü'nün de 3 oyuncu göndererek bu önemli organizasyona katkıda bulunduğu turnuvada yer alan tüm sporculara ödüllerini İTESK Başkanı Hakan Yılmaz takdim etti.
Turnuvada 2008 ve 2009 doğumlu 10'u Türk, 5'i Pakistanlı, toplamda 15 sporcu raket salladı.

Turnuva sonunda İTESK Başkanı Hakan Yılmaz tek tek tüm genç raketlere kupa takdim ederken, Sajjad Rasul ise Türk oyunculara çeşitli hediyeler verdi.


Hakan Yılmaz, turnuvayı tüm gün yerinden takip eden tek kurum olan Kort Dergi aracılığı ile şunları söyledi:"Bu turnuvada emeği geçen tüm sporculara ve ailelerine teşekkür ederim. Turnuva boyunca bizi yalnız bırakmayan ekibime de ayrı teşekkür ederim. Turnuvanın düzenlenmesine katkı sunan Avrupa Yakası Tenis Kulübü Başkanı Mustafa Er'e de ayrıca teşekkürlerimi borç bilirim. Bundan sonra Pakistan ile işbirliğimiz büyüyerek devam edecek.

Ülkelerin birbirleriyle en iyi iletişim kurma şekli spor, sanat gibi organizasyonlardır. Bizler de bunun için buradayız. Umarım misafirperverliğimizden mutlu olmuşlardır. Sajjad Rasul ile görüşmelerimde tekrar bu tarz turnuvalarda bir araya gelebileceğimizi söyledi. Özellikle çocuklarımızın teniste gelişmeleri için böyle turnuvalar çok önemli. Herkesin, çocuklarını bu yolda desteklemesi şart. Kısa zamanda alınan galibiyetler ve mağlubiyetler çok önemli değil. Teniste başarı için uzun dönemli planlar yapılması gerekiyor.

Eğer inanırsanız, kendinize bir hedef koyarsanız ve çok çalışırsanız başarılı olmamanız için hiçbir sebep olmaz. Tüm çocuklarımızı burada tenis oynarken gördüğümde çok mutlu oldum. Hepsini tebrik ediyorum."Aitchison College Lahore Sportif Direktörü Sajjad Rasul ise önümüzdeki dönemde yine burayı ziyaret edeceklerini, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin devam edeceğini belirtti.

Turnuvada oynayan oyuncular:

Ali Tarcan Aksakal

Can Berk Aksakal

Ege Namlı

Kaan Çetin

Hüseyin Avni Pala

Rüya Şavar

Simge Gülhan

Elif Sağlam

Naz Yaver

Bengisu Toprak

.............................

Mustafa Xeerak

Abdullah Saca

Amir Muhammad

Mobin Muhammad Abdullah

Qadir Muhammad Abdullah