1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Altuğ Çelikbilek – Kortdergi.com

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Altuğ Çelikbilek – Kortdergi.com
0
Erkekler tenisinin yükselen değeri Altuğ Çelikbilek, karantina sürecini ve tenisin geleceği hakkında KORT’a özel açıklamalarda bulundu.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

Zamanımın çoğunu evde geçiriyorum. Evde lastik ve karın hareketlerini yapıyorum. Onun dışında bizim kaldığımız evin göletinde koşularımı aksatmıyorum. Antrenman dışında play station 4 oynuyorum ve yemek yapmayı öğreniyorum. Bence tenis bu sene geri dönmeyebilir. Diğer sporlara nazaran teniste her hafta seyahat yapma mecburiyetindesiniz. Bu da turun geri dönüşünü zorlaştıran en büyük etkenlerden biri.

Teniste ilk 100, önemli sayılacak gelirlere sahip olsa da, 200 dışındaki oyuncuların çoğu (sponsorları yoksa) bu durumda ciddi derecede para kaybediyor. Kazançlarını sağlamak için tenis ligleri ve sponsorlara muhtaç kalıyor. Bu süreçte sponsorlar çekildiği ve liglerin iptalleri geldiği için zor durumda olan birçok sporcu var. İlk 50 oyuncuları ile ITF, ATP ve WTA tarafından bir takım yardım çalışmaları gerçekleşirse gidişatın daha iyi olacağını düşünüyorum.

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Sarp Ağabigün

Süreç bitse de teniste bundan sonra nasıl değişiklikler olacağını öngörmek zor. Geçmişte de birçok pandemi yaşanmış ama dünya gelişmeye devam etmiş. Bence biraz zaman alacak; ama sonunda eskisinden daha iyi bir sistemle tenis sporunun geri döneceğini ümit ediyorum.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir