1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: İpek Soylu – Kortdergi.com

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: İpek Soylu – Kortdergi.com
0
Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs sürecinde evinizde ne tür antrenmanlar yapıyorsunuz? Karantina günleriniz nasıl geçiyor?

Tenis çok kardiyo ve güç gerektiren bir spor. Evde kardiyo olarak ip ve nabzımı arttıracak egzersizler yapıyorum. Onun dışında mat üzerinde egzersizlerim var. Bütun vücudu güçlendirebilecek düzenli bir rutin uyguluyorum. Aynı zamanda tedavi sürecim devam ediyor, egzersizlerimi eksiksiz bir şekilde tamamlıyorum. Karantina süresince yoga yapmaya merak saldım ve çok hoşuma gitti :)

Tenise verilen aranın hangi zamana kadar devam edeceğini düşünüyorsunuz?

En başta yazın ortaları gibi başlarız diye düşünüyordum ama bildiğiniz üzre, turnuvalara dünyanın her bir yanından sporcu katıldığı için bütün ülkelerin virüsü kontrol altına alması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden şu anda önümüzü görmek çok zor. Uzun süredir kort antrenmanı yapmıyoruz, bu yüzden ayrıca hazırlık periyoduna girmemiz gerekecek. Umarım en kısa sürede virüs kontrol altına alınır ve normal hayatımıza döneriz.


 
Pandeminin orta ve alt segmentteki birçok oyuncuya maddi yönden zarar gördüğü muhakkak. Gidişatın siz oyunculara verdiği etkileri belirtir misiniz?

Maalesef tenis düzenli maaşla yürüyen bir sistem değil. Geliriniz, oynadığınız seviyeye ve başarılarına bağlı. Üst seviyede, yani ilk 100-200 arasındaysanız belli bir gelir oluyor aslında. Oynanılan turnuvaların büyüklüğü, bu gelirin istikrarlığını sağlıyor. Fakat 200’ün dışındaki sporcuların oynadığı turnuvaların gelirleriyle, turnuva ve antrenör masraflarımız zar zor denk geliyor. Virus herkesi ekonomik olarak nasıl kötü etkiliyorsa, bizi de aynı şekilde olumsuz etkiliyor.

Oynamadığımız sürece gelirimiz olmuyor, fakat antrenörlerimize ve çalıştığımız akademilere ödemeler yapmak zorunda olabiliyoruz. Ortaya atılmış bir iddia var aslında, sıralamada 250 ve üstündeki oyuncular için bu süreçte bir destek olabilir yönünde, ama kesin bir bilgi yok. O yüzden biz de beklemedeyiz. 

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Cengiz Aksu

Hayatın her alanında olduğu gibi tenis sporunda da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Siz her şey düzeldiğinde teniste ne tür değişiklikler bekliyorsunuz?

Kesinlikle bazı sporcuların ekonomik olarak sıkıntı yaşayacağını ve bir süre eskisi kadar seyahat edemeyeceklerini düşünüyorum. Sağlık kontrollerinin artacağı da muhakkak. Belki süreç tam anlamıyla tamamlanmadan bu kadar farklı ülkede turnuva oynanmayacaktır. Gerçekten bizi neler bekliyor, bilmiyorum. Umarım normal dünya düzenine en sağlıklı şekilde döneriz.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir