Reklam
Reklam

Karatsev mucizesi

İlk Grand Slam ana tablosunda çeyrek final gören Aslan Karatsev büyük bir başarıya imza attı...

Karatsev mucizesi
14 Şubat 2021 - 07:41

İlk slam ana tablosunu elemelerden katıldığı Avustralya Açık'ya yaşayan Aslan Karatsev, adeta mucizeyi başararak çeyrek finale yükseldi.

Brandon Nakashima ve Max Purcell'i eledikten sonra 27 yaşında ilk kez bir slam'de ana tablo oynama fırsatı yakalayan Rus raket Aslan Karatsev, bundan sonra adeta koşarak gitti.


İlk turda Gianluca Mager, ikinci turda Egor Gerasimov engellerini set kaybı yaşamadan geçen Karatsev için en büyük sınav, şüphesiz üçüncü turda karşılaşacağı Diego Schwartzman olacaktı.

İnanılmaz bir performansla 6-3'lük 3 setle rakibini korttan silen Aslan Karatsev bir anda kendisini dördüncü turda buldu ve ilk 100'e kapak attı.

Bugün dördüncü turda yeni jenerayonun önemli temsilcilerinden Felix Auger - Aliassime ile çeyrek final için yarışan Rus oyuncu, 5 setlik önemli bir imtihanı daha kazanarak turnuvanın en büyük çıkışına imza attı.

Karatsev öyle büyük bir maçı kzandı ki, ilk 2 seti Aliassime 6-3, 6-1 ile kazandı ama yılmadı. Üçüncü sette iki kez servis kırdı ve 6-3 ile umudunu korudu.

Dördüncü sette yine 'break' avantajı ile seti 6-3 ile kapattı. Final setinde sadece 6 basit hata yaptı, sinirlerine hakim oldu ve 6-4 ile seti kaptıp maçı kazanmayı bildi.

Aliassime 3 saat 25 dakika süren maraton maçta 29 winner ve 41 baist yaparken, Karatsev ise 37 winner ve 46 basit hata üretti. 

Aslan Karatsev, Grand Slam ilk çeyrek finalini Dominic Thiem - Grigor Dimitrov galibi ile oynayacak.

Avustralya Açık öncesi ATP turunda sadece 3 galibiyeti olan Aslan Karatsev'in bu başarısı herkes için önemli bir rol model olabilir.