Reklam
Reklam

Kasatkina kupaları dörtledi!

Sezonun ikinci şampiyonluğunu elde eden Daria Kasatkina, ülkesinde ikinci defa mutlu sona ulaştı...

Kasatkina kupaları dörtledi!
21 Mart 2021 - 21:57

Uzun süren suskunluğunu şubat ayında Phillip Island turnuvasında bozan ve yaklaşık 2.5 sene sora ilk şampiyonluğunu elde eden Daria Kasatkina, ülkesindeki St. Petersburg turnuvasında da mutlu sona ulaştı.

2018 Moskova'daki şampiyonluğunun ardından yine ülkesinde, bu defa St. Petersburg'da yine 500 puanlık seviyede düzenlenen turnuvada kupanın sahibi olan 23 yaşındaki Kasatkina, final maçında Margarita Gasparyan'ın ikinci sette sakatlık sbebeiyle çekilmesi ile şampiyon oldu.


Moskova'daki zaferi ile WTA'de ilk 10'a giren Kasatkina, o dönemden sonra düşüşe geçmişti. Bu yıl ikinci şampiyonluğuna ulaşan Rus raket, Gasparyan karşısında ilk seti 6-3 ile kazanmış ve ikinci sette de 2-1 ile öndeydi.

Daria Kasatkina, Rusya'da 500 puanlık iki farklı turnuva kazanan ilk isim olurken, 2021 yılında birden fazla şampiyonluk yaşayan tek taket konumunda.

Belinden yaşadığı sakatlık sebebiyle maça devam edemeyen 26 yaşındaki Gasparyan, bu sonucun ardından sıralamada 85 numaraya yükseldi. Rus oyuncu turnuvaya wild card ile katılarak final oynama başarısı gösterdi.Turnuvada sırasıyla; Clara Tauson, Aliaksandra Sasnovich, Veronika Kudermetova ve Svetlana Kuznetsova gibi önemli isimleri mağlup eden Daria Kasatkina, kariyerinin dördüncü şampiyonluğuna uzanırken, sıralamada da 38 numaraya kadar çıktı.