Konjuh, Swiatek'i mağlup etti

Wild card ile geldiği Miami Açık'ta Iga Swiatek'i eleyen Ana Konjuh, 39 ay sonra turda maç kazandı...

Konjuh, Swiatek'i mağlup etti
27 Mart 2021 - 22:01

Miami Açık'ta turlar ilerledikçe sürpriz sonuçlar da artmaya başladı. Turnuvaya wild card ile katılan Ana Konjuh, son dönemin formda isimlerinden Iga Swiatek'i 3 sette mağlup ederek dördüncü tur vizesini aldı.

6-4, 2-6, 6-2 ile sonuca giden 23 yaşındaki Konjuh maçta 10 tanesi ace olmak üzere 40 winner ve sadece 18 basit hata ile oynayarak kusursuza yakın bir performansa imza attı.


İki saat 14 dakika süren mücadelede Swiatek ise 27 winner ve 21 basit hata ile istatistik kağıdını doldurmasına rağmen maçı kaybetti.

2017'de 19 yaşındayken 20 numaraya kadar çıkan Ana Konjuh, yaşadığı sakatlıklar sebebiyle hızla sıralamada düşüşe geçti. Miami'ye geldiğinde dünya 338 numarası olan Hırvat raket, an itibariyle 241 numaraya kadar yükseldi.

Gündüz saatlerinde Simona Halep, sağ omuz sakatlığı sebebiyle maça çıkmayınca Anastasija Sevastova dördüncü tura yükselmişti. Böylelikle Ana Konjuh'un rakibi de Sevastova oldu.

2016'da ABD Açık'ta çeyrek final oynayarak dikkatleri üzerine çeken ve iyi olduğu zamanlarda sakatlıklarla boğuşan (4 kez sağ dirsek) Ana Konjuh, Miami'de ilk kez, masters turnuvalarında ise ikinci kez ikiden fazla maç kazanmış oldu.

Üç yıl aranın ardından turda maç kazanan Ana Konjuh Miami'de ilk iki turda Katerina Siniakova ve Madison Keys'i mağlup etmişti.Günün diğer tamamlanan maçlarında;

Elina Svitolina 7-6, 6-4 Ekaterina Alexandrova
Ash Barty 6-3, 6-2 Jelena Ostapenko