Reklam
Reklam

Kort Dergi 20. sayısı çıktı!

Kort Dergi 20. sayısı çıktı!

Kort Dergi 20. sayısı çıktı!
13 Nisan 2019 - 20:41 - Güncelleme: 13 Nisan 2019 - 21:50

Türkiye'nin aktif tek tenis dergisi KORT, 20'nci sayısında Roger Federer kapağı ile tenis severlerin karşısına çıkarken, yine gündemi belirleyecek!


‘GENÇ FEDERER’ İŞ BAŞINDA!

İlk çıktığı günden bu yana büyük ses getiren ve Türkiye’nin aktif yayın yapan tek tenis dergisi KORT, 20’nci sayısı ile yine tenis gündemini belirleyecek! Bu sayımızda tam bir takım çalışması eşliğinde geceli gündüzlü çalışan ve güzel bir işe imza atan tüm kadromuza içtenlikle teşekkür ediyorum.


Kapağımızda, tenis tarihinin en önemli figürlerinden biri olan Roger Federer’in Miami Açık’ta elde ettiği 101’inci kariyer zaferine yer verdik. Kapak konusunu kaleme aldığım yazıda, 38 yaşına yaklaşan İsviçreli oyuncunun ‘Benjamin Button’ı hatırlatan 2019 performansını ve daha fazlasını inceledim.

Bu ay ile başlayan toprak sezonunu, ATP ve WTA özelinde irdeleyen Onur Yenigün’ün değerlendirmesinin yanı sıra, yerinden takip ettiğimiz Türk Kalp Vakfı Senyör Turnuvası ile QNB Finansbank’ın organize ettiği ‘Seniors Cup Tenis Turnuvası’nda yaşananlar, sayfalarımızda bulacağınız önemli başlıklardan.

Pemra Özgen ve Erkan Bayazıtlı köşe yazıları ile renk katarken, Felix Auger-Aliassime ve Camila Giorgi’yi de yakın planda inceledik. Geçen sayımızda ‘diz’ üzerine aydınlatıcı bir yazı kelem alan Prof. Dr. Uğur Haklar, bu sayımızda Roger Federer ile Rafael Nadal’ın kariyerlerindeki sakatlıkları karşılaştırdı.


12. KEZ ‘İSTANBUL CUP!

‘Türk tenisinin geleceği’ köşemizde konuğumuz 16 yaşındaki Muhammed Kaan Erel oldu. Yurt dışındaki önemli turnuvaların şampiyonlarına da (Indian Wells, Miami) yer verdiğimiz 20’nci sayımızda, Novak Djokovic’in kendi kurduğu vakıf ve iç dünyasında yaşadığı değişimi anlattığı özel röportaja, Mert Aşkın’ın çevirmenliğinde yer verdik.

Nisan ayının son haftasında 12’nci kez kapısını tenisseverlere açacak olan İstanbul Cup’ı yerli oyuncularımız ve yabancı sporcular açısından mercek altına aldık. Değerli yazarlarımızdan Muharrem Ataç, Türk tenisinin geçmişi ve geleceği arasında bağlantı kurup, çarpıcı analizleri ile turnuvayı değerlendirdi. Ayrıca dergi içinde size ilginizi çekeceğinizi düşündüğümüz sürpriz bölümler de ekledik.


İstanbul Cup, umarım Türk tenisine sportif anlamda ciddi katkılar verir ve alnımızın akı ile bir organizasyonu daha geride bırakırız.

Tenis dolu güzel günler dileğiyle.

Dergimizi ayrıca Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden indirip okuyabilir ve saklayabilirsiniz...