1. Anasayfa
 2. ATP

Kort Dergi 30’uncu sayısı çıktı!

Kort Dergi 30’uncu sayısı çıktı!
0

GÜZEL İZMİR’E BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN!

Sevgili tenisseverler,

30 Ekim’de İzmir’de gerçekleşen 6,6 büyüklüğündeki deprem, şüphesiz hepimizi derinden sarstı. Bu yazı kaleme alındığında maalesef 114 can kaybı yaşadık. Yaşama mucizevi bir şekilde dönenlerle bir nebze moral bulduk. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın ailelerine sabırlar diliyor ve bu sayıyı onlar nezdinde İzmir’de depremden etkilenen insanlarımıza ithaf ediyoruz.

Dile kolay! 30’uncu sayımızla karşınızdayız. Yaşadığımız binbir zorluğa rağmen, Türkiye’nin tek aktif tenis dergisi olabilmenin gururuyla işimizin başındayız. Biz Kort’u Türk tenisi için devam etmesi gereken bir misyon olarak görüyoruz.

30’uncu sayımızın kapağını, Roland Garros’u 13’üncü defa müzesine götüren Rafael Nadal süsledi. İspanyol efsanenin kendisiyle özdeşleşen ve kariyerini ilk yıllarında aldığı puanlardan sonra söylediği VAMOS (Haydi) kelimesini de kapağımıza ekledik. Nadal’ın şampiyonluk hikâyesini her zaman olduğu gibi Bedri Baykam ayrıntılarıyla işledi. Kadınlar tarafında ise sürpriz şampiyon Iga Swiatek’in zafere giden yolunu da bir bir satırlarımıza döktük. Ayrıca Polonyalı oyuncunun fark yaratan performansını, yazarımız Berceste Şeber enine boyuna kaleme aldı.

Ekim ayının sonunda Megasaray Tenis Akademisi’nde 20’ncisi düzenlenen ve sosyal tarafı ile herkesin takdirini kazanan Hülya Avşar Cup’ı da sayfalarımıza taşıdık.

Prof. Dr. Uğur Haklar, Roger Federer’in kortlara nasıl geri döneceği konusunu yakın merceğe alırken, tenis camiasının duayen isimlerinden Ali Göreç ise özellikle veliler için çocuklarının amaç ve ihtiyaçlarına yönelik hazırladığı yazı dizisinin birincisiyle, oldukça faydalı bilgileri gündeme aldı.

Ekim ayında TED Spor Kulübü’nde birbiri ardına düzenlenen İstanbul Challenger ve Cumhuriyet Kızları Turnuvaları’nı uzun uzadıya önünüze getirirken, Engin Kratzer ise İstanbul Challenger TED Open’ın tarihini ve önemini masaya yatırdı.

‘Yakın Plan’ konseptimizde konuğumuz dünya 1 numarası Novak Djokovic olurken, Cem Çetin ise Sırp oyuncunun gündeme aldığı ‘çizgi hakemleri’ özelindeki açıklamalarını yorumladı. Yakın zamanda tenis kariyerini noktalayan Julia Goerges’i Oğulcan Çoksayar yazdı. Yeni jenerasyonun başarılı temsilcisi Carlos Alacaraz da dergimizin konu başlıkları arasında.

Ülkemizde son 1,5 aylık dönemde düzenlenen Tennis Europe ve ITF Junior Turnuvaları’nda dereceye giren tüm sporcularımıza ayrı ayrı yer verdiğimiz sayımızda, Club Alibey’deki Türkiye Senyör Takımları Şampiyonası’nı da yazarımız Muharrem Ataç kaleme aldı.

Her zamanki gibi yurt dışından gündem yaratan haberlerimiz ve sıralamalar ile sezonun tüm turnuvalarının şampiyon ve finalistlerini göreceğiniz tablomuz yine dergimizin diğer içerikleri arasında yer alıyor.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden indirebilirsiniz…

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…

SERDAR SÖZKESEN
Kort Dergi, Yazı İşleri Müdürü
 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir