1. Anasayfa
 2. ATP

KORT Dergi 31’inci sayısı çıktı!

KORT Dergi 31’inci sayısı çıktı!
0

KORT DERGİ 5 YAŞINDA!

Her yönüyle kötü geçen bir 2020’nin ardından 2021’de hayatın bir nebze normale dönebildiği ve daha fazla tenis turnuvası izleyeceğimiz bir yıl olması temennisiyle yazıma başlamak istiyorum.

Türkiye’de tenis dergiciliğinin neredeyse bitme noktasına geldiği bir ortamda yılmadan çalışmalarımıza devam ederek, siz değerli tenisseverlerin karşısında beşinci yılımıza geldiğimizi de belirtmek istiyorum. Bunca zaman bize güveniniz ve sosyal medyadaki destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Beşinci yıla özel kapağımıza, yeni jenerasyonun önemli isimlerinden Özlem Uslu, Atakan Karahan ve Duru Söke’yi taşıdık. 3 genç sporcumuz, son zamanlarda elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandırarak gelecek için Türk tenisine umut aşıladı. Kendileri ile yaptığımız röportajlar sizlerin de ilgisini çekecek.

Kort Dergisi olarak her kesimin sesi olmaya çalışıyoruz. Bu sayımızda Kültürpark Kulübü oyuncusu, işitme engelli tenisçi Tütem Banguoğlu ile yaptığımız röportajla onun da sesini tüm Türkiye’ye duyurma gayreti içerisinde olduk.

ZENGİN YAZAR KADROSU

2021’nin ilk sayısında yazar koltuğunda pek çok ismi ağırladık. Baş yazarımız Bedri Baykam, 1970’lerin unutulmaz tenis anlarını kendine has diliyle yazıp güzel bir nostalji ziyafeti sunarken; tenisimizin önemli ismi Ali Göreç ise geçen sayımızda başlattığı ‘Performans Tenis Velileri İçin Öneriler’ yazısının ikinci bölümünü kaleme aldı.

Senyörler tenisinin en önemli isimlerinden ve aynı zamanda milli takım oyuncusu olan Havva Türedi, pandemi sürecinde değişen hayatımızda neler yapmamız gerektiğini özetledi. Yazar kadromuza yeni katılan İsmail Geliç, sezon sonundaki ATP Finalleri’ni farklı bir açıdan yorumlarken, Milena Zubkova ise ATP’de 2020’nin son turnuvası olan Sofia Open özelinde ATP-WTA farklılıklarını masaya yatırdı.

Ortopedist ve iyi bir tenisçi olan Prof. Dr. Uğur Haklar, bir oyuncunun en çok dikkat etmesi gereken diz eklemi ve kıkırdaklar üzerinde tecrübesini okuyucularla paylaşırken; Cem Çetin Hocamız, WTA’in yaşadığı zor günleri kaleme aldı. Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ise tenise olan aşkını ve projelerini yazarak, dergimize ayrı bir renk kattı.

Yeni yılın başında sürpriz bir kararla Survivor kadrosuna katılan milli sporcumuz Melis Sezer’e de Dominik yolculuğu öncesi ulaşıp, duygularını aldık. Kendisine bu serüvende başarılar dileriz.
 

Dominic Thiem’i elit bir tenisçi haline getiren Nicolas Massu’nun, kendi ağzından geçmişi ve bugünleri anlattığı yazıda önemli çıkarımlar elde edeceksiniz. Yakalandığı amansız hastalık karşısında dimdik duran Carla Suarez Navarro’nun da hastalığı ve hedefleri hakkında yaptığı açıklamalar, bu sayımızda karşınıza çıkacak dosyalardan biri.

Türkiye’de düzenlenen ITF Junior ve Tennis Europe turnuvalarını da mercek altına aldığımız, yerli ve yabancı kulis haberleri ile sezonun ilk Grand Slam’i Avustralya Açık’ı değerlendirdiğimiz dopdolu sayımız ile yine Türk tenisinde gündemi oluşturmaya devam edeceğiz.

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…

Kort Dergi Yazı İşleri Müdürü
SERDAR SÖZKESEN

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir