1. Anasayfa
 2. ATP

Kort Dergi 32’nci sayısı çıktı!

Kort Dergi 32’nci sayısı çıktı!
0

 2 SENE SONRA YİNE DEJAVU!

Türkiye’nin tenis dergisi KORT, 32’nci sayısı ile huzurlarınızda. Beşinci yılımızda yılmadan, geri adım atmadan dergimizi çıkarmanın gururunu yaşarken, her sayımızda KORT Ailesi’nin artarak büyüdüğüne şahit oluyoruz. Bu yolda bize destek olan tüm tenisseverlere ve kurumlara teşekkür ediyoruz.

2019 Avustralya Açık şampiyonları Novak Djokovic ile Naomi Osaka olmuştu. İki yıl sonra yine aynı yerde kupaların sahipleri değişmedi ve tam anlamıyla ‘DEJAVU’ yaşandı. İki büyük şampiyonu kapağımıza taşırken; Djokovic’in 18’inci slam şampiyonluğunun hikâyesini her zaman olduğu gibi Bedri Baykam tüm ayrıntılarıyla sayfalarımızda işledi. Aynı şekilde Osaka’nın dördüncü slam zaferi de tüm ihtişamıyla Avustralya Açık dosyamızda yer aldı.

KOLTUK

Bu sayımızdan itibaren KOLTUK adında bir tenis kulübü başkanımıza yer vereceğiz. İlk olarak, Türkiye Tenis Federasyonu’nda İstanbul İl Temsilciliği görevini de yürüten Avrupa Yakası Tenis Kulübü Başkanı ve Sportif Direktörü Mustafa Er ile güzel bir röportaj yaptık. Kendisi kulübünün misyonunu, vizyonunu, oyuncularını, hedeflerini ve tenise olan bakış açısını anlattı. Ayrıca bundan sonra her sayımızda bir de AYIN KULÜBÜ köşesinde bir tenis kulübümüzü tanıtacağız. Tarsus Tenis Kulübü ile başladık.
 

RÖPORTAJLAR

Yeni sezonun ilk iki ayında ülkemiz, 4 tane organizasyona ev sahipliği yaptı. Antalya Open’ı Tolga Yenigün, İstanbul Indoor Challenger’ı Muharrem Ataç ve Antalya’da düzenlenen iki Challenger turnuvasını Oğulcan Çoksayar işlerken; genç sporcumuz Ergi Kırkın ile de keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı Önder Yurdagül’den de MegaSaray Tenis Akademisi’nde kurulacak akademileri hakkında görüşlerini aldık.

YAZARLAR

Yazarlarımızdan Cem Çetin, Avustralya Açık’ta çizgi hakemlerinin kaldırılması olayının oyuncular nezdindeki yansımalarına dikkat çekerken; Milena Zubkova ise Dubai’deki WTA – Avustralya Açık elemelerinde yaşadığı tecrübeleri ve dikkat çeken gözlemlerini aktardı.
Bu sayı ile beraber aramıza katılan Melda Yakupoğlu, teniste gevşeme ve egzersizlerin doğru kullanımı konusunda güzel tavsiyelerde bulundu. İsmail Geliç ise birçok sporcumuzu ilgilendiren konu olan ve tüm dünyaya örnek olan, eğitim ve sportif kariyerin bir arada yürütülebileceği ABD Modeli’ni masaya yatırdı.

DİĞER

Yolu ülkemizden de geçen ve Avustralya Açık’a ana tablodan katılmayı başaran Francesca Jones’un özel fiziksel durumuna bağlı tenis kariyeri, ‘Genç Yetenekler’ köşesinde Marta Kostyuk, rekorlara doymayan Novak Djokovic, form düşüklüğü yaşayan Sloane Stephens, toprak zemin için söylenen ‘daha uzun ralliler oluyor’ düşüncesinin son yıllarda nasıl değişime uğradığının işlendiği araştırma yazısı ve yurt içi ve yurt dışından birçok haber, dergimizin diğer konuları arasında yer alıyor.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz. Ayrıca abone olmak için [email protected] adresine mail de atabilirsiniz…

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle… 

KORT DERGİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
SERDAR SÖZKESEN

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir