1. Anasayfa
 2. KORT DERGİSİ

Kort Dergi 43’üncü sayısı çıktı!

Kort Dergi 43’üncü sayısı çıktı!
0

Ülke olarak yaşamanın, hayatını devam ettirebilmenin çok zorlaştığı bir dönemden geçmekteyiz ve her geçen yıl, ay ve gün daha da zorlaşıyor… Böylesine bir ortamda tenis dergisi çıkarabilmek ve bunu 7 yıldır üst üste yapabilmek gerçekten de insanüstü bir uğraş istiyor. Türkiye’nin tek tenis dergisi KORT, yedinci yılında 43’üncü sayısı ile tekrar sizlerle!

Geçen yıl bu zamanlarda değiştirdiğimiz konseptimizle siz değerli okuyucularımızın ve takipçilerimizin büyük beğenisini ve desteğini kazanmıştık. Bu yolda ilerlemeye ve kendimizi ekip olarak sürekli geliştirmeye devam ediyoruz…

Bu ay ki sayımızda yerli oyuncularımıza büyük yer ayırdık. Türkiye’nin sıralamadaki en iyi iki erkek ve kadın raketleri olan Altuğ Çelikbilek, Cem İlkel, İpek Öz ve Çağla Büyükakçay’ın 2022 performansları ve 2023 yılı beklentilerini, ENKA Spor Kulübü Başantrenörü Bora Gerçeker ile birlikte masaya yatırdık.

Ayrıca Ayla Aksu, Sarp Ağabigün ve genç raketlerimizden Duru Söke ile keyifli röportajlara imza attık. Son 2 aylık dönemde sporcularımızın yurt içi ve yurt dışındaki başarılarını da her zamanki gibi önünüze getirdik.

ATP ve WTA’de 2022’nin özetini çıkardığımız dosyanın yanı sıra, sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık öncesi, turnuvanın favorilerini işlediğimiz analiz köşemiz ve Avustralya Açık Turnuva Direktörü Craig Tiley’in turnuvanın tarihi konusundaki açıklamalarına yer verdik.

2022’nin sonunda yaşanan antrenör değişikliklerini Bertan Erman kaleme alırken, efsane antrenör Nick Bollettieri’nin yaşam hikâyesini ise Yasemin Bakır sayfalarımıza taşıdı. ‘Yakın Plan’ konseptimizde oynadığı tenisle gelecek vadeden Linda Noskova’yı işledik.

Cem Çetin köşesinde, WTA’de yeni sezonda Iga Swiatek’i kimlerin zorlayacağını analiz ederken, spor psikoloğumuz Ece Ünlü ise ‘Korttaki Bilinçli Farkındalık’ konusunu ele aldı. Yeni yazarlarımızdan Kenan Enes Korkmaz, ‘Genç Tenisçilerde Atletik Performans Gelişimi ve Önemi’ konusunu irdeledi.

‘Efsane Oyuncuların Eksik Başarıları’ ve eski günlerine geri dönüş sinyalini veren ABD’li erkek ve kadın raketlerin çıkışları, yurt dışındaki en son haberler ve turnuva programı gibi birçok dosya sizi bekliyor. Şimdiden iyi okumalar!

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…

SERDAR SÖZKESEN

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir