Reklam
Reklam

Koza Wos Cup Junior Turnuvası'nda şampiyonlar belli oldu!

Soul Tennis Academy'de düzenlenen Koza Wos Cup'ta iki oyuncu hem tekler hem de çiftlerde şampiyonluğa uzandı...

Koza Wos Cup Junior Turnuvası'nda şampiyonlar belli oldu!
27 Eylül 2020 - 18:01

21-28 Eylül tarihleri arasında Soul Tennis Academy'de düzenlenen Junior turnuvası nefesleri kesti.

Tennis Europe Junior Tur kapsamında, J3 kategorisinde ve 14 yaş altı oyuncuların raket salladığı turnuvada teklerde şampiyonlar bugünkü maçlar neticesinde belli oldu.


Turnuvanın ilk gününden bu yana maçları yerinden takip eden ve geleceğin önemli yıldızları arasına girmeleri beklenen birçok raket ile aynı ortamı paylaşan Kort Dergisi, turnuvayı izleyen tek basın kurumu olarak kayıtlara geçti.

Hem erkekler hem de kızlar kategorisinde onlarca yerli sporcumuzun ter döktüğü turnuva renkli görüntülere sahne olurken, rekabetin boyutu ise izleyenleri mest etti. 

Tek kızlar kategorisinde finalde 2 numara Ece Gencer'i 6-1, 4-6, 6-1 ile mağlup eden Duru Söke şampiyonluğa uzandı. Mega Saray Tenis Akademisi oyuncusu olan Duru, 1 numara olarak yer aldığı turnuvada sırasıyla; Melisa Uğur, Duru Baycan, Duru Kuşçu ve dün yarı finalde 3 numara Deniz Turan'ı eledi.

Ayrıca Duru Söke, Simay Keleş ile kurduğu ortaklıkta çiftler kategorisinde de şampiyon olarak çifte zafer elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Dün oynanan final maçında Söke / Keleş çifti, Irmak Öztürk / Melisa Uğur tandemini üç sete uzayan maçta 6-4, 4-6, 10-4 ile geçti.

Tek erkekler final mücadelesinde ise 2 numara Bora Çankaya'yı 6-3, 6-4 ile deviren 4 numara Taymur Muhammad şampiyon oldu. İngiliz raket Muhammad turnuvada sırasıyla; Rüzgar Yunten, Eşref Kaan Kaçar, Kerem Yılmaz ve Haydar Cem Gökpınar karşısında kazanmıştı.

Öte yandan çift erkekler kategorisinde dünkü final maçında turnuva 1 numarası Taymur Muhammad ile Toros Eros Yakıncam ikilisi 7-5, 6-1'lik set skorlarıyla Haydar Cem Gökpınar / Doruk Türknas çiftini mağlup ederek kupanın sahibi oldu ve Taymur Muhammad çifte kupayla ülkesine döndü.
 

İşte Serdar Sözkesen'in objektifinden bazı kareler...