Reklam
Reklam

Krejcikova'dan ilk slam zaferi!

Roland Garros Finali'nde Anastasia Pavlyuchenkova'yı 3 sette mağlup eden Barbora Krejcikova, kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğuna imza attı...

Krejcikova'dan ilk slam zaferi!
12 Haziran 2021 - 19:39

Roland Garros'ta ilk Grand Slam Finali'ne çıkan iki oyuncunun düellosunda, Anastasia Pavlyuchenkova'yı 61, 2-6, 6-4 ile deviren Barbora Krejcikova, ilk slam kupasına sahip oldu.

Hana Mandlikova'dan sonra Grand Slam kazanan ikinci kadın tenisçi olan Barbora Krejcikova, çok büyük başarı elde etti.


Açılış setine servis kırarak başlayan Pavlyuchenkova karşısında sazı eline alan Krejcikova, üst üste 6 oyunu kazanarak 6-1 ile set noktaladı.

İkincis ete daha sağlam başlayan Rus raket, 6-2 ile kazandığı setle maça dengeyi getirdi ve final setine gittik.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Karşılıklı kırılan servis oyunlarının ardından 3-3'te bir kez daha servis kıran 25 yaşındaki Krejcikova, 5-3'ün ardından iki kez de rakibinin servisinde maç puanı şansı yakalasa da değerlendiremedi.

Kendi servis oyununda maç için servis atan Barbora Krejcikova, toplamda dördüncü maç puanı sonrasında şampiyonluğunu ilan etti.


Bir saat 55 dakika süren mücadelede Pavlyuchenkova 23 winner ve 16 basit hata ile oynarken; Krejcikova ise 34 winner ve 31 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu.

Krejcikova ilk Grand Slam şampiyonluğunu elde ederken, 33 numara olarak başladığı turnuvanın sonunda 15 numaraya kadar sıçrayıp kariyer derecesini elde etti.

İşte maçın özeti...