Kvitova'nın sakatlık korkusu!

Ülkesinde düzenlenen gösteri turnuvasına şampiyon olan Petra Kvitova'nın sakatlık korkusu...

Kvitova'nın sakatlık korkusu!
29 Mayıs 2020 - 14:47

COVID-19 salgını nedeniyle profesyonel tenisin durduğu ortamda, iki kez Wimbledon şampiyonu Petra Kvitova, ülkesinde bu hafta başında düzenlenen CTS Başkanlık Kupası'nı kazandı

Tamamı Çekyalı, sekiz erkek ve sekiz kadın raketin katıldığı turnuva 3 gün sürdü.
 Hakemler ve top toplayıcı çocuklar yüz maskeleri giymek zorunda kaldı ve seyircilerin sosyal mesafeye dikkat eden organizatörlerle aralarından izlemesi için sınırlı boşluk vardı.

30 yaşındaki Kvitova, “Eldivenler, yüz maskeleri, kimsenin bize havlu teslim etmediği, el sıkışmaların olmadığı gerçeğini tatmış olduk. Seyirciler olmadan oynamak, bizim alışık olduğumuz şey değildi” dedi.

Olağandışı koşullara rağmen, Kvitova şampiyonluğa uzandı. Petra, yağmurda kesilen bir final sırasında Wimbledon çeyrek finalisti Karolina Muchova'yı 6-3, 6-3 ile yendi. Daha önceki turlarda ise çiftlerde eski dünya 1 numarası Katerina Siniakova (7-5, 6-4) ve Barbora Krejcikova'yı (7-6, 6-2) mağlup etti.

Kvitova turnuva öncesinde ön kolunda acı hissetmeye başladı, ancak daha sonra doktoru tarafından olumsuz bir açıklama yapılmadı. Kvitova, gazetecilere verdiği demeçte, hissettiği acının geçen sene Roland Garros'ta çekilmek zorunda kaldığı zamankiyle benzer olduğunu söyledi.

"Turnuvanın başlamasından iki gün önce, ön kolum Roland Garros'tan önceki yıla benzer şekilde sertleşmeye başladı. Bu yüzden pazartesi günü antrenman yapmadım. Doktorumun kararını bekliyordum, ama bir şekilde yapabileceğimi (oynayabileceğim) söyledi.”

Üç aydan uzun bir süredir ilk kez Kvitova tenise geri dönmüş oldu. WTA Turu'nun ne zaman devam edeceği ise henüz belli değil. Askıya alma şimdilik 31 Temmuz'a kadar. Son günlerde hem ABD Açık, hem de Roland Garros, etkinliklerinin bu yılın ilerleyen dönemlerinde bir miktar ilerleyebileceğine dair iyimser olduklarını söyledi.

Kvitova, “Koşullar ve salgın hastalıklar göz önüne alındığında harika bir turnuva oldu. Birkaç günlüğüne elimi yormayacağım, antrenman yapmayacağım, çünkü acelesi yok” dedi.