Reklam
Reklam

Kyrgios: "Hiçbir şey kaçırmadım"

Avustralya'nın yaramaz çocuğu Nick Kyrgios, 1 yıllık aranın ardından döneceği turdaki samimi düşüncelerini paylaştı...

Kyrgios: "Hiçbir şey kaçırmadım"
31 Ocak 2021 - 14:40

Nick Kyrgios, salgın sebebiyle uzun süredir tenis oynamadığını ve bir yıl aranın ardından zihinsel olarak tazelendiğini ve oynamaya hazır olduğunu söyledi.

Avustralyalı oyuncu, ATP Turu ağustos ayında yeniden başladığında evinde kalmayı seçti ve şubat 2020'de Acapulco'da oynadığından beri ilk kez kortlara çıkacak. Şu anda 47. sırada yer alan 25 yaşındaki raket, geçen sene Avustralya Açık'ta dördüncü tura kadar çıkmış ve Rafael Nadal'a kaybetmişti.


Kyrgios, Avustralya Açık öncesinde kendisini deneyeceği Murray River Open öncesinde düzenlediği basın toplantısında “Geçen yıl çılgın bir yıldı” diyerek şunları kaydetti:

"İnanılmaz derecede şanslıydım. Canberralıyım. Burada yedi ay boyunca herhangi bir kısıtlama yoktu. Ailem ve arkadaşlarımla birlikte olduğum ve her şeyi sıfırladığım için inanılmaz derecede şanslıydım. Zihinsel olarak tamamen yenilenmiş hissediyorum, tekrar başlamaya hazırım. İyi oynadığımı ve turnuvalara hazır olduğumu hissediyorum."


ATP Tour'un en renkli ve zaman zaman tartışmalı figürlerinden biri olan Kyrgios, mart 2020'de turun iptal edilmesinden sonraki ilk günlerde neredeyse hiç tenis oynamadığını söyledi.

“Aslında ilk dört veya beş aylık karantina sürecinde tenis raketine dokunmadım. Ondan tamamen uzaklaşmak istedim. Geri dönmeye başlamak aslında zordu. Yalan söylemeyeceğim. Oyunu o kadar kaçırmadım. Ben bir oyuncuyum ve yaptığım her şeyle rekabet ediyorum. Bilgisayar oyunları oynuyordum, bu tür şeyler, orada biraz rekabet gücümü elde ediyordum. Tenisi çok özlemedim."

Kyrgios, “son birkaç aydır her gün iki saat” antrenman yaptığını, ancak maç sahasına çıkana kadar ne tür bir tenis oynayabileceğini bilmediğini söyledi.

"Kimin formda olup kimin olmadığını gerçekten kimse bilmiyor. Gün be gün alışacağım ve elimden geldiğince eğlenmeye çalışacağım. Sahada kaç saat geçirdiğim ya da bunun gibi bir şey anlamında diğer oyuncularla büyük bir kıyaslama yapmıyorum. Zaten asla günde dört, beş saat oraya gidip antrenman yapacak biri değilim. Ama zihinsel olarak her zaman iyi oynayacağımı hissettim. Grand Slam ya da benzeri bir şeyden önce bol bol maç yapması gereken biri değilim."

Avustralya Açık'ta tekrar olduğum için heyecanlıyım ve çok mutluyum. Şu anda burada kaç kez oynadığımı bilmiyorum. Artık turun emektarlarından biri olduğumu kesinlikle hissediyorum. Her Grand Slam oynama fırsatını yakaladığımda iyi iş çıkardığımı ve insanların güvenini kazandığımı hissediyorum."