Maradona'dan Federer'e övgü!

Maradona'dan Federer'e övgü!

Maradona'dan Federer'e övgü!
22 Kasım 2019 - 11:28 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 14:58

Futbolun gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından Diego Maradona, Arjantin'de bulunan Roger Federer'i "Sen her zaman en iyisisin ve öyle kalacaksın" sözleriyle onurlandırdı.


 


Çeviri: İsmail Akıncı (TennisPub)


20 Grand Slam sahibi Roger Federer, Diego Maradona'nın samimi mesajı ile duygusal anlar yaşadı. Dünya 3 numarası koltuğunda oturan İsviçreli, şu sıralar Alexander Zverev ile beraber Güney Amerika'da gösteri maçları yapıyor. Arjantin'de kaldığı sürede Juan Martin del Potro ve Gabriel Batistuta ile de görüşen Federer'e en büyük onuru, efsanevi futbolcu Diego Maradona yaşattı.

Çarşamba gecesi Zverev ile olan maçlarının ardından Diego Maradona, büyük ekranda yayınlanan bir video mesajında ​​38 yaşındaki tenis efsanesine adeta bir hediye verdi:

“Merhaba, büyük usta, makine, sana böyle seslenmek istiyorum. Sen her zaman en iyisiydin, şimdi de öylesin ve gelecekte de öyle kalacaksın. Senin gibi bir oyuncu yok. Bilmeni isterim ki, eğer ülkemde herhangi bir sorun yaşarsan, bana söyle, bana neye ihtiyacın olduğunu söyleyebilirsin” diyerek kısa videoda Federer'e övgülerde bulundu .

https://twitter.com/KortDergisi/status/1197244131300564993?s=20

Maradona'nın sözleri karşısında Federer duygulandı ve suskun kaldı, daha sonra yaşadığı gurur ile gözleri yaşardı.

59 yaşındaki efsane futbolcu sözlerini, “Karınız ve çocuklarınız için büyük öpücükler. Söylediğim gibi, sen bir makinesin, tüm zamanların en iyisisin" diyerek noktaladı.

Federer ve Zverev'in gösteri maçları serisinin bir parçası olarak Meksika, Kolombiya ve Ekvador'da da maçlar oynaması planlanıyor.

Çarşamba gecesi Buenos Aires'te büyük bir kalabalık önünde oynanan maçta Alexander Zverev, Roger Federer'i 7-6, 7-6'lık sonuçlarla mağlup etti.

https://www.youtube.com/watch?v=o4Kt48oAo64