Martic, İstanbul'da üçüncü finalinde!

Martic, İstanbul'da üçüncü finalinde!

Martic, İstanbul'da üçüncü finalinde!
27 Nisan 2019 - 18:31 - Güncelleme: 27 Nisan 2019 - 19:08

İstanbul Cup'da günün son finalistini belirleyecek mücadelede 6 numara Petra Martic, rakibi Margarita Gasparyan'ın ikinci setin başında çekilmesi ile finale uzandı.


 

Açılış setine servis kırarak başlayan dünya 72 numarası Gasparyan için her şey toz pembe başlamıştı. Hem kim tahmin ederdi ki, bu onun maçta kazanacağı tek set olduğunu.

10 dakikanın üzerinde süren ikinci oyunda, verdiği 'break'i altıncı denemesinde geri alan Martic, iki oyun sonra tekrar servis kırdı: 3-1. Kendi servis oyununda, Gasparyan'ın bir kez tehdit ettiği 'break'i bertaf eden Hırvat raket, altıncı oyunda bir kez daha servis kırınca iyice rahatladı: 5-1!

Set için servise geçen dünya 40 numarası Martic, bunu da kolayca aştı ve ilk seti 6-1 ile 52 dakikada kazandı. 28 yaşındaki oyuncu turnuvada; Tamara Zidansek, Ana Bogdan ve Kristina Mladenovic'i (3 saat 17 dakikada) elemişti.

https://twitter.com/KortDergisi/status/1122155077526020096

İkinci setin başında Rus oyuncu Margarita Gasparyan'ın sakatlığı nüksetti ve maçtan çekilmek zorunda kaldı. Dünkü çeyrek final maçı, Türkiye saatiyle 22:18'de biten raketin fazlasıyla yorgun olduğu da gözlerden kaçmadı. 24 yaşındaki Gasparyan, bu yıl ilk toprak turnuvasını İstanbul'da oynadı.

HABER: Vondrousova finalde!

Bu yıl Charleston'un ardından İstanbul'da da yarı final oynayan Martic, 11-6'lık galibiyet kaydına ulaşırken, üçüncü WTA finalinde yarın Marketa Vondrousova ile oynayacak. Genel olarak toprak zeminde başarılı olan Petra Martic, İstanbul Cup'ta seri başı kalan tek raket konumunda.