Reklam
Reklam

Medvedev, bu işi biliyor!

12 numara Felix Auger-Aliassime karşısında tecrübesi ile sonuca giden Daniil Medvedev; ABD Açık'ta 2019'dan sonra ikinci, toplamda üçüncü slam finaline yükseldi...

Medvedev, bu işi biliyor!
11 Eylül 2021 - 00:20

ABD Açık'ın ilk finalistini belirleyecek mücadelede Felix Auger-Aliassime'yi 6-4, 7-5, 6-2 ile geçen dünya 2 numarası Daniil Medvedev, finale adını yazdırdı.

Açılış setinde her iki oyuncu da ilk 6 oyunda servis kıramazken, rakibine oranla daha tecrübeli olan Medvedev 3-3'te eline geçen ilk fırsatta servis kırınca avantajı kaptı. İlk seti 6-4 ile kapayan Rus raket, ikinci sete de iyi başlamıştı.


3-2 geride olan Aliassime, rakibinin servisinde 40-15 geride olmasına rağmen üst üste aldığı puanlarla servis kırdı ve bir anda 4-2 öne geçti. Sette momentumu eline alan Kanadalı oyuncu 5-3'te set için servisin başına geçti. Çift hata sayısını arttırdığı bu bölümde Aliassime seti bir türlü bitiremedi.

Maçın kırılma anında iki set puanını bertaraf eden Medvedev, 5-2 geriden geldiği sette üst üste 5 oyun kazanarak (iki kez servis kırdı) 7-5 ile hanesine yazdırdı ve maçta 2-0 öne geçti.ABD Açık'ta kariyerinin ilk slam yarı finalini oynayan Felix Auger-Aliassime biraz da tecrübe eksikliğini hissettiği maçın üçüncü setine servisine tutunarak başladı. Son 3 yılın tamamında ABD Açık'ta yarı final oynayan Daniil Medvedev, bu setin üçüncü oyununda 15-40 sonrası rakibinin fileye takılan topu ile beraber maçtaki dördüncü denemesinden de eli dolu ayrıldı.

Kalan bölümde kendi servis oyunlarını kazanması halinde finale yol alacak olan Medvedev hata yapmadı ve iyice demoralize olan Aliassime karşısında çok iyi servis performansına imza attığı seti 6-2 ile bitirerek maçı noktaladı.

20'nci kariyer finaline ulaşan Medvedev, ABD Açık'ta 19'uncu galibiyete uzandı. En başarılı slam performansını New York'ta elde etti ve son 3 yılda ikinci kez final oynayacak. Diğerinde de yarı final oynadı.

25 yaşındaki Daniil Medvedev, iki saat 4 dakika süren mücadelede 37 winner ve 25 basit hata ile oynarken, Felix Auger-Aliassime ise 17 winner ve 39 basit hata kaydetti.

Bu yıl 46-10'luk galibiyet karnesi ile dikkat çeken Rus raket Medvedev, ABD Açık finalinde Novak Djokovic - Alexander Zverev galibi ile oynayacak.


Maçın özet görüntüleri...

 


Günün Başlıkları