Reklam
Reklam

Medvedev'den 8'inci kupa!

Paris Masters Finali'nde Alexander Zverev'i mağlup eden Daniil Medvedev, üçüncü masters zaferini elde etti...

Medvedev'den 8'inci kupa!
08 Kasım 2020 - 19:25

Paris Masters Finali'nde 3 ve 4 numarayı karşı karşıya getiren mücadelede Daniil Medvedev 3 set sonunda mutlu sona ulaştı...

Açılış setine her iki oyuncu da servis oyunlarına tutunarak başladı. Setin sonuna kadar servis kırma puanı gçren olmadı. Ta ki 6-5 önce olan Zverev, rakibinin servisinde görene kadar.


Medvedev inanılmaz kötü başladığı servis oyununda ilk 3 puanı kaybetti ve 0-40'ı gördü. Zverev üçüncü şansında bu avantajı değerlendirdi ve 7-5 ile ilk seti 4 1dakikada hanesine yazdırdı.

Kariyerinin yedinci masters finalinde dördüncü zaferini arayan Alexander Zverev, oldukça formda bir dönem geçiriyordu. Katıldığı son 2 turnuvayı kazanmış ve üst üste 12 galibiyet elde etmişti. Medvedev karşısında ilk sette özellikle file önüne sıklıkla gelerek (9/12) puan kazandı.
 İkinci sete Medvedev doğal olarak daha agresif başladı ama sonunu getiremedi. Henüz üçüncü oyunda tam 4 kez servis kırma şansı yakalasa da bunu icraata dönüştüremedi. Zverev'in servis performansı ilk sete göre düşüş gösterdi ama bir şekilde servisine tutundu.


İki oyuncu, aynen ilk sette olduğu gibi servislerinde hata yapmıyordu. 4-4'te 30-30 sonrası Zverev'in servisinde file önünde mükemmel bir kısa topla puanı alarak sette beşinci kez servis kırma puanı gören Medvedev bu defa bu fırsatı tepmedi ve rakibinin şahin gözü itirazına rağmen dışarıya giden topu ile servis kırdı.

İkinci seti 51 dakikanın sonunda 6-4 ile kazanan Rus raket maça ortak oldu. Final maçı, final setine gidiyordu...

Final setinde ilk oyundan itibaren rakibini baskı altına alan Daniil Medvedev, ilk 4 oyunu kazandı. Zverev inanılmaz kötü servis performansına imza attığı sette yalnızca 1 oyun alabildi. Medvedev seti 6-1, maçı da 2-1 kazanarak, kariyerinin üçüncü masters zaferine ulaştı.
İki saat 7 dakika süren düelloda Zverev 21 winner ve 31 basit hata yaparken, Medvedev ise 35 winner ve 25 basit hata ile maçı tamamladı.

Zverev'in 12 maçlık galibiyet serisi sona ererken, 24 yaşındaki Medvedev ise bu yıl ilk, toplamda 8'inci kupasını kazandı ve dünya 4 numarası koltuğunu Roger Federer'den devraldı.

2019 Cincinnati
2019 Shanghai
2020 Paris