Medvedev, Djokovic'e 'dur' dedi!

ABD Açık'ta 1 ve 2 numaranın finalinde Novak Djokovic'i 3 sette deviren Daniil Medvedev, rakibinin yenilmezlik serisini bitirerek şampiyon oldu...

Medvedev, Djokovic'e 'dur' dedi!
13 Eylül 2021 - 11:21

2021'deki 3 Grand Slam'i de kazanarak 'Takvim Slam' hayaleri kuran ve bunu açık dönemde yapacak ilk kişi olmanın peşindeki Novak Djokovic'e Rus raket Daniil Medvedev 'dur' dedi.

Bu yıl 27-0'lık slam galibiyet istatistiği ile baş döndüren Djokovic, şampiyon olması halinde 21'imci Grand Slam'ini alacak ve bu alanda zirveye konacaktı. Fakat evdeki hesaplar çarşıya uymadı ve Medvedev, oldukça dominant mücadele ettiği final maçında 6-4, 6-4, 6-4 ile rakibini devirerek tenis tarihini değiştirdi.


Oyunun neredeyse her departmanında rakibine üstünlük kuran 25 yaşındaki MEdvedev, üçüncü Grand Slam finalinden ilk şampiyonluğunu çıkarttı. Daha önce ABD Açık ve Avustralya Açık'ta finalde kaybeden Daniil Medvedev, istikrarını bu maçla beraber taçlandırmış oldu.

İki saat 15 dakika gibi oldukça kısa süren final maçında Medvedev 38 winner (16 ace) ve 31 basit hata ile oynarken, Djokovic ise 27 winner ve 38 basit hata üretti. 

Djokovic'i son 6 karşılaşmalarında 4'üncü kez deviren Medvedev, dünya 2 numarasındaki yerini iyice sağlamlaştırırken, bu yıl 47'nci galibiyetini elde ederek kariyerinin en iyi sezonunu devam ettirmiş oldu.

Medvedev; turnuvada sadece 1 kez set kaybetti... Bu yıl 4, toplamda 13'üncü tekler şampiyonluğunu elde etti... 12'inci kez sert kortta zafere uzandı... Kafelnikov ve Marat Safin'den sonra Grand Slam kazanan üçüncü Rus raket oldu... Slam finallerinde BIG4 üyesini mağlup eden üçüncü oyuncu oldu...

Maçın özeti...