Reklam
Reklam

Medvedev'e soğuk duş!

Alacağı dereceye göre dünya 2 numarası olabileceği Rotterdam turnuvasında ilk turda elenen Daniil Medvedev, önemli bir şansı kaybetti...

Medvedev'e soğuk duş!
03 Mart 2021 - 19:26

Avustralya Açık finalisti Daniil Medvedev, henüz yaralarını saramadı. 10 gün önce Novak Djokovic karşısında kötü bir şekilde kaybettiği Avustralya Açık'tan sonra katıldığı Rotterdam turnuvasında Rus raket ilk maçında havlu attı.

500 puanlık turnuvaya 1 numara olarak katılan Medvedev ilk turda Dusan Lajovic ile eşleşti. İlk setin ortasında servis kıran Rus raket, avantajını hemen kaptırınca tie-break izledik.


Bu bölümde daha konsantre olan Lajovic, özellikle ikinci servisleri ile fark yarattığı ilk seti 7-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette de servislerinde tutarlı işlere imza atan Dusan Lajovic, 6-4 ile seti ve bir saat 34 dakika süren maçı kazanarak önemli bir galibiyet elde etti. Setin sonunda servisini çift hata ile kırdıran Medvedev raketini parçaladı.

20 maçlık galibiyet serisi Avustralya Açık Finali ile son bulan Daniil Medvedev, böylelikle dünya 2 numarası olma şansını da kaçırdı. Medvedev ile Rafael Nadal arasında 115 puanlık bir fark bulunuyor.

Maçta 15 winner ve 12 basit hata ile oynayan Dusan Lajovic, Rotterdam ikinci turunda Borna Coric ile karşılaşacak.

Öte yandan 3 numara Alexander Zverev ise ilk turda Alexander Bublik'e 7-5, 6-3 ile kaybederek formsuzluğunu devam ettirdi.