Reklam
Reklam

Medvedev galibiyetle tanıştı!

ATP Finalleri'nin ikinci gününün gece seansında oynanan karşılaşmasında Daniil Medvedev, bu turnuvadaki ilk galibiyetine imza attı...

Medvedev galibiyetle tanıştı!
17 Kasım 2020 - 01:22

ATP Finalleri'nin ikinci gününün son karşılaşmasında 4 numara Daniil Medvedev ile 7 numara Alexander Zverev düellosundan Rus oyuncu galip ayrıldı.

Henüz 8 gün önce Paris Masters Finali'nde karşı karşıya gelen ve önümüzdeki 10 yıl boyunca mükemmel bir rekabete sahne olması beklenen Medvedev - Zverev kapışması yine güzel bir mücadeleye sahne oldu.


Açılış setine her iki oyuncu da servis kırarak başladı. 29 şutluk ralli izlediğimiz üçüncü oyunda Zverev tam 5 kez servis kırma puanı yakaladı fakat her defasında Medvedev bunları püskürttü ve ikinci 'break'e izin vermedi: 2-1!

16 dakikada oynanan 3 oyundan sonraki iki oyun normal akışında devam etse de altıncı oyunda bir kez daha servis kıran Medvedev, ilk sette momentumu eline aldı ve 6-3 ile seti noktaladı.
 İlk sette 6 çift hata yapan Zverev, ikinci sete daha öz güvenli başladı ama 24 yaşındaki Medvedev'in maçı daha fazla uzatmaya niyeti yoktu. 3-3'te rakibinin servisinde 15-40'ı bulan Rus raket önce servis kırdı ardından da 6-4 ile seti ve maçı kazanmayı bildi.

Turda üst üste altıncı galibiyetini alan Medvedev 1 saat 29 dakika süren maçta 21 winner ve 21 basit hata yaparken, Zverev ise 15 winner ve 29 basit hata kaydetti.Daniil Medvedev bu yıl özellikle sezonun sonunda açıldı ve sevdiği sert zeminde oynadığı son 9 maçın 8'ini kazanmış oldu. Bu yıl 24'üncü galibiyetini alan Medvedev, ikinci kez katıldığı ATP Finalleri'nde ilk galibiyetine imza attı.

23 yaşındaki Zverev, sezonun sonunda çıktığı 14 maçın 12'sini kazanırken, mağlubiyetlerin ikisini de Medvedev'den aldı.

Böylelikle ikili arasında oynanan sekizinci maçta Medvedev üçüncü galibiyetini almış oldu.

Çarşamba günü Daniil Medvedev, Novak Djokovic ile oynayacakken, Alexander Zverev ise Diego Schwartzman ile karşılaşacak.