Reklam
Reklam

Medvedev: "Novak ile ilginç bir anımız var"

Avustralya Açık Finali'nin kaybeden ismi Daniil Medvedev, maçtan sonra Novak Djokovic ile olan anısı ve daha fazlasını konuştu...

Medvedev: "Novak ile ilginç bir anımız var"
21 Şubat 2021 - 20:12

Novak Djokovic'e kaybettiği Avustralya Açık Finali'nden sonra 1.5 milyon Avustralya dolarını cebine indiren Daniil Medvedev, ikinci slam finalinden de kayıpla ayrıldı.

Maçtan sonra Rus raket şunları söyledi:


"Bir Grand Slam Finali kaybedince konuşmak çok kolay değil. Novak'ı ve ekibini tebrik etmek istiyorum. Burada 9 kez kazanmak muazzam bir durum. Söyleyecek kelimem yok. Size küçük bir hikaye anlatayım.

500 küsür gibi sıralamadaydım, Novak Wimbledon kazanmıştı ve Monaco'daydık. Novak ile antranman yapmıştık. Herhalde benimle konuşmayacak diye düşünmüştüm. Toplara vuracak ve gidecek diye bekliyordum. Bana sorular soran ve benimle konuşmaya çalışan taraf oydu. Benimle ilgilendi ve üzerimdeki gerginliği aldı. O zamanlar sıralamada çok gerideydim ama buralara kadar geldim.

Eşime ve koçuma tebriklerimi iletiyorum. İyi bir son 3 ay diyebiliriz yaptıklarımız için. Benimle olduğunuz için çok teşekkür ederim. Yolda uzun zaman geçirdik. Umarım yakında bir Grand Slam kazanabilirim. 

Craig Tiley ve Tennis Australia'ya çok teşekkür ediyorum. Ben, Novak ve herkese iyi baktınız. Karantinada her şey zordu ve bazılarımız memnuniyetsizliklerini dile getirdi. Ama bu turnuva sonuçta oynanmayabilirdi de. O yüzden size bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Finalde sizler için bu maçı daha eğlenceli kılmak isterdim ama yapamadım. Bana verdiğiniz destek için seyircilere çok teşekkür ederim."