Reklam
Reklam

Mektic / Pavic'in ilk zaferi Antalya'da

Antalya Open'da çiftlerde şampiyonluğa, ilk kez birlikte oynayan Nikola Mektic - Mate Pavic ortaklığı ulaştı...

Mektic / Pavic'in ilk zaferi Antalya'da
12 Ocak 2021 - 20:31

Antalya Open'da bugün oynanan çiftler finalinde şampiyonluğa Nikola Mektic / Mate Pavic ulaştı.

Turnuvaya 1 numaralı seri başı olarak katılan Mektic / Pavic ortaklığı; ilk turda Jiri Vesely - Tristan Weissborn ikilisini 6-4, 5-7, 10-6 ile geçti. Çeyrek finalde ise Nikoloz Basilashvili - Andre Begemann çiftini 6-0, 6-1 ile rahat geçtiler.


Dün yarı finalde Salvatore Caruso - Andrea Vavassori karşısında da 6-1'lik iki setle kazanan Nikola Mektic / Mate Pavic finale uzandı.

Bugün şampiyonluk maçında 2 numaralı seri başı Ivan Dodig / Filip Polasek tandemini 6-2, 6-4 ile zorlanmadan mağlup ettiler ve şampiyon oldular.Birlikte ilk kez çiftler ortaklığına girişen Nikola Mektic ile Mate Pavic, final maçında kendi servis oyunlarında sadece 11 puan kaybederek mükemmel bir servis performansına imza attı ve hiç servis kırdırmadılar.

Final mücadelesi 67 dakika sürerken, Mektic şampiyonluk sonrasında "Özellikle birlikte ilk turnuvamız olduğu için bu harika bir başlangıç, daha iyi olamazdı" ifadelerini kullanırken dünya eski 1 numarası Pavic ise "Daha önce hiç birlikte oynamadığımız için yıla böyle başlamak harika. Çok sayıda maç yapmak güzel. Benim asıl amacım Torino'da olan [Nitto] ATP Finallerine ulaşmak. Başlangıç için iyi bir yol oldu” açıklamalarında bulundu.