Reklam
Reklam

Miami'de çeyrek finalistler belli oldu

Miami Açık'ta erkeklerde son sekize kalan isimler, dün gece oynanan maçlarla belli oldu...

Miami'de çeyrek finalistler belli oldu
31 Mart 2021 - 09:33

Erkekler tablosunda Miami Açık'te son sekize kalan raketler, dün gece oynanan maçlar sonunda belli oldu.

1 numara Daniil Medvedev, ev sahibi raketlerden Francez Tiafoe karşısında bir saat 32 dakikanın sonunda 6-4, 6-3 ile kazanmayı bildi. Rus raket 24 winner (11 ace) ve 22 basit hata ile oynadı. 


Dünün en keyifli maçlarından birini Hubert Hurkacz ile Milos Raonic oynadı. İki saat 20 dakikalık heyecanlı mücadelede 4-6, 6-3, 7-6 ile galip gelen isim Polonyalı Hurkacz oldu. Toplamda 26 ace atılan maçta Raonic 38 winner (12 ace) ve 50 basit hata ile sonunu hazırlarken, Hurkacz ise 31 winner (14 ace) ve 34 basit hata ile oynadı.

Gecenin en uzun maçı ise 20 yaşındaki Sebastian Korda ile inatçı oyuncu Diego Schwartzman arasında geçti. Zirve basamaklarını hızlı çıkan Korda, 6-3, 4-6, 7-5 ile kazanan taraf oldu ve ikinci kez ana tablosunda oynadığı bir masters turnuvasında çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.

Schwartzman sadece 12 winner ürettiği maçı 44 basit hata ile tamamlarken, Korda ise 38 winner ve 66 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu.

Sezonun en formda isimlerinden Andrey Rublev, eski günlerini mum gibi arayan Marin Cilic önünde 6-4'lük iki setle sonuca giderek adını çeyrek finale yazdırdı. Rublev 18 winner ve 16 basit hata ile oynarken, Cilic ise 24 winenr ve 29 basit hata ile maçı tamamladı.

2 numara Stefanos Tsitsipas da yoluna emi nadımlarla ilerleyen bir diğer oyuncu. Yunan raket, bir saat 31 dakikada Lorenzo Sonego karşısında 6-2, 7-6 ile kazandı ve Miami Açık'ta ilk kez çeyrek finale yükseldi.

Tsitsipas 20 winner ve 14 basit hata ile sade bir maç çıkartırken, Sonego ise 24 winner ve 22 basit hata ile oynadı.


Bu sonuçlardan sonra Miami Açık'taki çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Daniil Medvedev - Roberto Bautista Agut
Jannik Sinner - Alexander Bublik

Sebastian Korda - Andrey Rublev
Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas

Miami'de yedinci günün özet görüntüleri şu şekilde...